افراد بدون درآمد کارت اعتباری خرید 2 میلیون تومانی می گیرند

به گزارش دکترای اقتصاد، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفتگوی ویدئو کنفرانس با جلسه مقابله با کرونای گلستان گفت: 4 میلیون نفر از افراد بدون فاقد درآمد ثابت در کشور از تسهیلات خرید اعتباری کالا تا سقف دو میلیون تومان بهره مند خواهند شد.

افراد بدون درآمد کارت اعتباری خرید 2 میلیون تومانی می گیرند

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بر اساس هماهنگی های انجام شده با استانداری های کشور این افراد که فاقد درآمد و شغل ثابت هستند شناسایی و از دریافت تسهیلات که به صورت کارت های اعتباری خرید است بهره مند خواهند شد.

وزیر تعیین گلستان از دیگر اقدامات انجام شده در خصوص شیوع ویروس کرونا گفت: همچنین سه میلیون نفر از جمعیت کشور که کمترین میزان درآمدی را داشته و تحت پوشش نهاد و مستمری بگیر هیچ نهادی نبودند، مبلغی بین 200 تا 600 هزار تومان به حساب آن ها واریز شده است.

وی در خصوص حمایت از کسب و کار هایی که بدلیل بروز ویروس کرونا آسیب دیده اند نیزگفت: برخی از واحد های تولیدی کشور هم که به سبب بروز کرونا دچار خسارت هایی در حوزه تولید شده اند که دولت برای جبران این خسارت ها برنامه ریزی کرده است. به همین منظور هم وام هایی با سود 12 درصد برای این واحد ها پیش بینی شده تا بتوانند بخشی از خسارت های خود را جبران و مسئله ای در زمینه پرداخت حقوق و دستمزد پرسنل خود نداشته باشند.

وی گفت: مصوباتی هم در خصوص استمرار بدهی های مالیاتی و پرداخت تسهیلات در این بخش در نظر گرفته شده و تعویق پرداخت بیمه تامین اجتماعی برای این رسته ها به مدت سه ماه هم اختصاص یافته است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه نمود: افرادی که به سبب کرونا بیکار شده و شغل خود را از دست داده اند هم باید در سامانه مربوطه ثبت نام کنند تا بتوانیم مقدمات پرداخت بیمه بیکاری آن ها را فراهم کنیم.

شریعتمداری به زحمات و اقدامات مدیران گلستان در مهار بیماری کرونا هم اشاره کرد و گفت: با تلاش جهادی همه دستگاه های تعداد بیماران مراجعه کننده به مراکز درمانی این استان کاهش یافته است.

وی شرح داد: کاهش مرگ و میر، افزایش بهبودی و کاهش مراجعه نشان دهنده آن است که توفیق خوبی در استان رقم خورده که نشان از همراهی و همدلی همه مدیران و مردم استان است.

شریعتمداری شرح داد: کاهش شدت شیوع بیماری نباید سبب شود که موارد بهداشتی فاصله گذاری اجتماعی و در خانه ماندن را فراموش کنیم. یقینا اگر تصمیمات هیجانی بگیریم عبور از پیک کرونا سخت خواهد شد.

وی اظهار داشت: 49 هزار سالمند و معلول در مراکز شبانه روزی بهزیستی در کشور نگهداری می شوند که از این میزان تنها 200 نفر به بیماری کرونا مبتلا شده اند که نشان دهنده عزم دستگاه ها در حمایت از این قشر است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 276

به "افراد بدون درآمد کارت اعتباری خرید 2 میلیون تومانی می گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افراد بدون درآمد کارت اعتباری خرید 2 میلیون تومانی می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید