انتصاب سرپرست پایگاه میراث فرهنگی شهر بلقیس اسفراین

به گزارش دکترای اقتصاد، طی حکمی از سوی معاون میراث فرهنگی کشور، حسین رحمانی به عنوان سرپرست پایگاه میراث فرهنگی شهر تاریخی بلقیس اسفراین منصوب شد.

انتصاب سرپرست پایگاه میراث فرهنگی شهر بلقیس اسفراین

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان شمالی، در بخشی از حکم ابلاغی محمدحسن طالبیان خطاب به سرپرست جدید پایگاه میراث فرهنگی شهر بلقیس آمده است:

با عنایت به تعهد و تجربه جناب عالی و با توجه به حساسیت این صندلی و ظرفیت های موجود ضروری است با برنامه ریزی منسجم ضمن هماهنگی با دفتر امور پایگاه ها و تعامل با مدیریت استان و ستادی نسبت به انجام امور محول اقدام نمایید.

رحمانی دارای مدرک کارشناسی ارشد باستان شناسی از دانشگاه تهران بوده و مسئولیت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان های مانه و سملقان و شیروان را در سوابق کاری خود دارد.

شهر تاریخی بلقیس که در واقع اسفراین کهن محسوب می گردد قدمتی حدود چهار هزار سال دارد، در این منطقه در طول قرن ها همیشه مردمی زیسته و تمدن آفریده اند. مهم ترین اثر باقی مانده در شهر تاریخی بلقیس که در حال حاضر در سه کیلومتری جنوب غربی اسفراین فعلی واقع شده، ارگی 1200 ساله است که به آن نارین قلعه نیز می گویند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 17 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 479

به "انتصاب سرپرست پایگاه میراث فرهنگی شهر بلقیس اسفراین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتصاب سرپرست پایگاه میراث فرهنگی شهر بلقیس اسفراین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید