ترامپ به دنبال تروریستی اعلام کردن یک جنبش ضد نژادپرستی است

به گزارش دکترای اقتصاد، به گزارش خبرنگاران، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در رشته توئیتی علیه معترضان به نژادپرستی به شدت انتقاد کرد.

ترامپ به دنبال تروریستی اعلام کردن یک جنبش ضد نژادپرستی است

دونالد ترامپ در این ارتباط خطاب به گارد ملی آمریکا گفت: به خاطر کار بزرگ و فوری که پس از ورود به میناپولیس و مینه سوتا در شب گذشته انجام دادید، تبریک می گویم.

ترامپ همچنین با حمله به جنبش چپ ضد نژاد پرستی موسوم به آنتیفا این جنبش را مسئول اعتراضات عنوان کرده و گفته است اگر این جنبش در همان شب اول توسط شهردار جمع می شد، مسئله ای پیش نمی آمد.

در ادامه ترامپ در توئیت دیگری گفته است: سایر شهرها و ایالت های دموکرات باید به پراکنده کردن آنارشیست های چپگرا در مینیاپولیس در شب گذشته نگاه کنند. گارد ملی کار بزرگی انجام داد و در ایالت های دیگر هم باید این کار انجام شود.

رئیس جمهور آمریکا حتی در ادامه و در توئیت دیگری از تصمیم خود برای تروریستی اعلام کردن گروه آنتیفا به عنوان یک جنبش چپ گرای ضد نژادپرستی خبر داده است.

اعتراضات ضدنژادپرستی در آمریکا از دوشنبه هفته گذشته و بعد از انتشار ویدئویی آغاز شد که در آن یک افسر پلیس، با زانوی خود آنقدر به گردن جورج فلوید سیاه پوست فشار آورد که راه نفس کشیدن بر او تنگ و در نهایت خفه شد.

در واکنش به این اقدام نژادپرستانه، دامنه اعتراضات به سراسر ایالات متحده کشیده شد تا آنجا که اکنون در 25 شهر آمریکا حکومت نظامی برقرار شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 401

به "ترامپ به دنبال تروریستی اعلام کردن یک جنبش ضد نژادپرستی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ به دنبال تروریستی اعلام کردن یک جنبش ضد نژادپرستی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید