تعویق المپیک قابل پیش بینی بود، کار فدراسیون ها تعطیل نمی گردد

به گزارش دکترای اقتصاد به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان مسعود سلطانی فر درباره عقب افتادن یک ساله مسابقات المپیک گفت: ما تقریباً خودمان را آماده نموده بودیم تا در مرداد ماه در المپیک شرکت کنیم در بسیاری از رشته ها سهمیه های خود را گرفته بودیم و تعدادی از مسابقات کسب سهمیه را هم پیش رو داشتیم که برای تمام آنها برنامه ریزی لازم را نموده بودیم.

تعویق المپیک قابل پیش بینی بود، کار فدراسیون ها تعطیل نمی گردد

وی ادامه داد: باور و تحلیل ما بر این بود که با توجه به شیوع ویروس کرونا در حدود 200 کشور جهان و متوقف ماندن مسابقات انتخابی، المپیک به تعویق می افتد.

وزیر ورزش و جوانان گفت: همانطور که می دانید تعدادی از کشورهای درگیر کرونا هم اعلام نموده بودند که در المپیک شرکت نمی نمایند و به دنبال آن مسابقات توسط IOC به تابستان 1400 موکول شد.

مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: باید ببینیم مسابقات جهانی در رشته های مختلف که معمولاً در سال المپیک برگزار نمی شد چه سرنوشتی پیدا خواهد نمود تا برای آنها هم برنامه ریزی کنیم. با فدراسیون های مختلف هم صحبت کردیم تا از همین الان چه آنهایی که کسب سهمیه نموده اند و چه آنهایی که باید در مسابقات کسب سهمیه شرکت نمایند برنامه های خود را تنظیم نمایند و کار تعطیل نمی گردد تا در اولین جلسه ستاد عالی بازی های المپیک و پارالمپیک در هفته سوم فروردین ماه مورد آنالیز قرار گیرد.

وزیر ورزش گفت: سعی می کنیم با برگزاری اردوهای مختلف و مسابقات تدارکاتی مناسب پس از عادی شدن شرایط بیماری کرونا در جهان حضوری آبرومند و قدرتمندانه در مسابقات المپیک داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 256

به "تعویق المپیک قابل پیش بینی بود، کار فدراسیون ها تعطیل نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعویق المپیک قابل پیش بینی بود، کار فدراسیون ها تعطیل نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید