تکلیف قیمت جدید تمام خودرو های ایران خودرو و سایپا تعیین شد

به گزارش دکترای اقتصاد، رئیس شورای رقابت از تعیین تکلیف قیمت تمام محصولات ایران خودرو و سایپا در جلسه امروز شورای رقابت خبرداد.

تکلیف قیمت جدید تمام خودرو های ایران خودرو و سایپا تعیین شد

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، با اشاره به اینکه در جلسه هفته گذشته شورای رقابت مجوز افزایش قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا که مشمول انحصار بودند تعیین شد، اظهارداشت: در آن جلسه محصولات ایران خودرو مجوز 10 درصدی و سایپا مجوز افزایش 23 درصدی نسبت به قیمت بهمن سال 97 را کسب کردند.

وی با بیان اینکه به دلیل توقف واردات خودرو برخی از محصولات این دو شرکت که انحصاری نبودند مشمول انحصار شده و باید دستور العمل قیمت گذاری آن ها هم تعیین شود، افزود: بر همین اساس در جلسه امروز شورای رقابت برای این دسته از خودرو ها هم دستورالعمل قیمت گذاری تعیین شد.

رئیس شورای رقابت شرح داد: در قیمت گذاری خودرو های جدید ایران خودرو و سایپا که مشمول بازار انحصاری شده اند قیمت پایه 96 در نظر گرفته شده است به نحوی که شورا با محاسبه تورم سال های 97 و 98 و کسر افزایش قیمت بهمن ماه 97 از مجموع تورم دو سال 97 و 98 دستورالعمل قیمت گذاری این خودرو ها را امروز تعیین و به ستاد تنظیم بازار ارائه کرده است.

به گفته وی، قرار است جزئیات تغییر قیمت تمام محصولات ایران خودرو و سایپا توسط ستاد تنظیم بازار به آن ها ابلاغ شود..

شیوا در خصوص قیمت گذاری سایر خودرو های موجود در بازار از جمله شرکت های چینی، گفت: این موضوع هم دستور کار قرار گرفته و در حال بررسی آن هستیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 397

به "تکلیف قیمت جدید تمام خودرو های ایران خودرو و سایپا تعیین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکلیف قیمت جدید تمام خودرو های ایران خودرو و سایپا تعیین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید