ثبت نام بیش از 8 هزار کردستانی برای دریافت ️بیمه بیکاری در پی شیوع کرونا

به گزارش دکترای اقتصاد، خبرنگاران/کردستان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت: در پی شیوع ویروس کرونا تا به امروز بیش از 8 هزار نفر کردستانی در سامانه درخواست بیمه بیکاری ثبت نام نموده اند و این فرایند همچنان ادامه دارد.

ثبت نام بیش از 8 هزار کردستانی برای دریافت ️بیمه بیکاری در پی شیوع کرونا

برهان صلواتی در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد: متقاضیان دریافت بیمه بیکاری ناشی از بحران کرونا از مراجعه حضوری به دفاتر و ادارات کار پرهیز نموده و به صورت اینترنتی ثبت نام نمایند.

وی اضافه کرد: تمامی مراحل ثبت نام، آنالیز و پرداخت مقرری بیمه بیکاری به صورت غیرحضوری است و به وسیله سامانه و ارسال پیامک انجام می گردد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان ذکر کرد: بر این اساس متقاضیان بیمه بیکاری می توانند با مراجعه به سامانه bimebikari.mcls.gov.ir درخواست خود را ثبت نمایند که پس از پایش و آنالیز شرایط آنان توسط تامین اجتماعی شمول یا عدم شمول دریافت مقرری به آنان پیامک داده می گردد.

صلواتی گفت: برای متقاضیان مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری جهت درج شماره حساب فعال در یکی از شعب بانک های ملی، رفاه، ملت، سپه، تجارت و صادرات و کد شعبه بیمه پردازی در سامانه ثبت درخواست بیمه بیکاری به صورت پیامک ارسال می گردد و مبلغ معین شده به حساب آنان واریز خواهد شد.

وی از متقاضیان تقاضا کرد با توجه به ضرورت رعایت فاصله گذاری فیزیکی و اجتماعی از مراجعه به ادارات کار پرهیز نمایند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان خاطرنشان کرد: مقرری معین شده فقط به بیمه شدگان مشمول کار بیکار شده متاثر از شیوع کرونا تعلق می گیرد لذا با توجه به اینکه از امروز سامانه به صورت هوشمند ثبت نام افراد غیر مشمول را انجام نمی دهد سایر افراد از ثبت نام در سامانه خوداری نمایند.

صلواتی در خاتمه یادآور شد: 4319 نفر در کردستان در سال98 مشمول دریافت بیمه بیکاری شده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 278

به "ثبت نام بیش از 8 هزار کردستانی برای دریافت ️بیمه بیکاری در پی شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام بیش از 8 هزار کردستانی برای دریافت ️بیمه بیکاری در پی شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید