جشنواره مُد و لباس فجر در کرمانشاه شروع به کار کرد

به گزارش دکترای اقتصاد، خبرنگاران/کرمانشاه پنجمین جشنواره مُد و لباس فجر، از امروز(15 بهمن) در محل تالار وحدت کرمانشاه شروع به کار کرد.

جشنواره مُد و لباس فجر در کرمانشاه شروع به کار کرد

بهرام فاضلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در حاشیه این جشنواره در جمع دکترای اقتصاد با اشار ه به برگزاری پنجمین دوره این جشنواره در استان، گفت: در جشنواره مُد و لباس سال جاری 100 اثر برگزیده طراحان لباس استان به نمایش درمی آید.

وی اضافه نمود: 210 اثر طراحان به دبیرخانه جشنواره ارسال شده که بعد از بازبینی داوران در نهایت 100 اثر برای نمایش در این جشنواره انتخاب شد.

فاضلی با اشاره به ویژگی های شاخص این جشنواره، گفت: یکی از ویژگی شاخص این جشنواره استفاده از مفاهیم سنتی و آیینی و نیز مفاهلم ایرانی و اسلامی در طراحی لباس ها است و تاکید طراحان بر طراحی لباس با توجه به ارزشهای ایرانی و اسلامی است.

وی بومی بودن فراوریات و طرح های ارائه شده در این جشنواره را ویژگی دیگر آن برشمرد و اضافه نمود: ویژگی دیگر این جشنواره که می توان از آن نام برد تلفیق طراحی های سنتی و بومی با طراحی های مدرن است که موجب شده طرح هایی به دست آید که هم مورد پسند نسل قدیم بوده و هم برای نسل جدید جذاب باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه به بعضی نوآوری طراحان این جشنواره اشاره نمود واضافه نمود: سال جاری طرح های نو و خلاقانه بسکمک داشتیم که یکی از آنها لباس چهارو است، طراحی این لباس بگونه ای است که می تواند به چهارشکل مختلف در آمده و در چهار جای مختلف استفاده گردد.

وی اضافه نمود: خلاقیت دیگر در طراحی لباس های این دوره جشنواره استفاده از ضایعات پارچه در طراحی لباس ها و نیز استفاده از بعضی صنایع دستی مانند گلیم در دوخت لباس است.

فاضلی در ادامه با اشاره به پتانسیل های خوب استان در زمینه طراحی لباس گفت: متاسفانه بخش های مالی و بخش اصناف استان و نیز فراورینمایندگان لباس آنطور که باید پای کار نیستند که از آنها درخواست داریم تا به این نمایشگاه آمده و با بازدید از کار طراحان استان، آنها را در فراوری انبوه طرح ها خود کمک نمایند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه اظهار کرد: هدف اصلی از برپایی این نمایشگاه این است که فراوریات طراحان استان که بسیار خلاقانه بوده و با فرهنگ ایرانی و اسلامی ما قرابت دارد را به نمایش بگذاریم تا از این طریق بتوانیم زمینه برای برقراری پیوند بین طراحان و فراورینمایندگان پوشاک برقرار کنیم و بتوانیم این محصولات را به فراوری انبوه برسانیم.

مظفر تیموری معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در حاشیه این جشنواره در جمع دکترای اقتصاد با بیان اینکه این جشنواره سه روزه رقابتی میان طراحان، دوزندگان و خیاطان استان است، گفت: در روز نخست کارگاه آموزشی ویژه طراحان، دوزندگان و خیاطان برگزار شده و در روز دوم مسابقه زنده ای میان شرکت نمایندگان برگزار می گردد.

تیموری توضیح داد: گروه های حاضر در جشنواره در این مسابقه بصورت زنده با یکدیگر به رقابت می پردازند و روز پایانی جشنواره (18 بهمن) از گروه های اول تا سوم جشنواره تقدیر می گردد.

وی اضافه نمود: در حاشیه این جشنواره نمایشگاه آثار طراحان استان نیز در محل تالار وحدت برای بازدید علاقمندان در نظر گرفته شده است.

تیموری توضیح داد: هچنین در حاشیه این نمایشگاه هفت ورکشاپ رایگان برای طراحان و دوزندگان استان در نظر گرفته شده که امروز و فردا (15 و 16 بهمن) در محل تالار وحدت برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 151

به "جشنواره مُد و لباس فجر در کرمانشاه شروع به کار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره مُد و لباس فجر در کرمانشاه شروع به کار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید