جورج بوش خواهان رسیدگی به اعتراضات اخیر آمریکا شد

به گزارش دکترای اقتصاد، رئیس جمهوری سابق آمریکا بیانیه بلندبالایی منتشر کرد و در آن از کشورش خواست تا به حرف آمریکایی های سیاه پوست گوش دهد و شکست های غم انگیز رهبران را بررسی کند.

جورج بوش خواهان رسیدگی به اعتراضات اخیر آمریکا شد

به نقل از شبکه خبری ان بی سی نیوز، جورج بوش، رئیس جمهوری سابق آمریکا در این بیانیه نوشت: هنگامی که معترضان تحت حفاظت نیروهای مجری قانون مسؤول، برای آینده ای بهتر راهپیمایی می کنند، این امر بیانگر قدرت است. این تراژدی که به دنبال تراژدی های مشابه رخ داده یک سوال دیرینه را مطرح می کند و آن این است که چطور ما به نژادپرستی نظام مند در جامعه مان خاتمه دهیم؟

این بیانیه جورج بوش یک هفته پس از مرگ جورج فلوید، مرد سیاه پوستی 46 ساله ای که در تاریخ 25 مه پس از آنکه از سوی فردی به خرید با پول تقلبی متهم شده و تحت بازداشت قرار گرفت، با خشونت یک افسر آمریکایی که گردن او را با زانو می فشرد، خفه شد، منتشر شده است.

مرگ دلخراش او که تصاویرش از سوی یک رهگذر در مینیاپولیس ایالت مینه سوتا ثبت شده، موجی از اعتراضات به خشونت پلیس و تبعیض علیه سیاه پوستان را در سراسر آمریکا به راه انداخته است. این خشونت با محکومیت بین المللی هم روبرو شد.

بوش از مردم خواست تا به شکوه های شهروندان آمریکایی-آفریقایی گوش دهند.

وی گفت: مشاهده واقعیت کشور با صداقت تمام و تلاش برای بهبود آن امری مهم و حیاتی است.

بوش افزود: ما تنها در صورتی که خودمان را جای افرادی که مورد تهدید، ظلم و محدودیت قرار گرفته اند، بگذاریم و از دید آنها نگاه کنیم، می توانیم واقعیت نیاز آمریکا را ببینیم.

براساس گزارش روزنامه نیویورک تایمز، جورج بوش در دوران ریاست جمهوری خود علی رغم دو پرونده بسیار بزرگ و مهم، به صورت علنی از کشتار مردم به دست نیروهای پلیس انتقاد نکرده بود و این بار نیز وی به طور ویژه به خشونت پلیس اشاره ای نکرد و در عوض درباره نژادپرستی و اینکه آمریکایی های سیاه پوست در کشور خودشان مورد آزار و اذیت و تهدید قرار می گیرند، صحبت کرد.

بوش همچنین به دونالد ترامپ، رئیس جمهوری کنونی آمریکا و درخواستش برای سرکوب اعتراضات اشاره ای نکرد.

وی همچنان تاکید دارد که مسؤولیت کل کشور دستیابی به عدالت برای همه شهروندان است.

بوش گفت: ما می دانیم که عدالت پایدار تنها از راه های صلح آمیز به دست می آید. غارت آزادی نیست و تخریب پیشرفت محسوب نمی شود اما ما همچنین می دانیم که صلح پایدار در جوامع مان نیازمند یک عدالت برابر واقعی است. بدون شک اجرای قانون به عدالت و مشروعیت نظام حقوقی بستگی دارد و دستیابی به عدالت برای همگان وظیفه همه ماست.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 408

به "جورج بوش خواهان رسیدگی به اعتراضات اخیر آمریکا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جورج بوش خواهان رسیدگی به اعتراضات اخیر آمریکا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید