خبرنگاران ثبت نام متقاضیان تاسیس مراکز مثبت زندگی مازندران آغاز شد

به گزارش دکترای اقتصاد، ساری - خبرنگاران - مدیرکل بهزیستی مازندران گفت که ثبت نام برای متقاضیان مراکز خدمات بهزیستی با عنوان مثبت زندگی آغاز شده است و متقاضیان می توانند به صورت الکترونیکی و غیرحضوری تقاضای خود را ثبت کنند.

خبرنگاران ثبت نام متقاضیان تاسیس مراکز مثبت زندگی مازندران آغاز شد

به گزارش روابط عمومی بهزیستی مازندران ، فرزاد گوهردهی با تاکید بر اینکه خدمات این مراکز مثبت زدگی محدود به مددجویان نمی شود بلکه در حوزه سلامت اجتماعی به آحاد مردم خدمات داده می شود ، اضافه نمود : فراهم شدن امکان ارائه خدمات به صورت الکترونیکی، بهبود، اصلاح و حذف فرآیندهای موازی و امکان طراحی برنامه های جدید برای رفع نیازهای روز جامعه هدف، بخشی از اهداف راه اندازی مراکز مثبت زندگی محسوب می شود.

وی گفت که دستورالعمل تاسیس مراکز مثبت زندگی در راستای گسترش ماموریت ها، نیازها، انتظارات و مطالبات جامعه از سازمان بهزیستی، بهره مندی از ظرفیت های مردمی در قالب مراکز و موسسات غیردولتی و به منظور تقویت و توسعه خدمات حمایتی و تخصصی از سوی سازمان بهزیستی تدوین شد.

مدیرکل بهزیستی مازندران با بیان اینکه 22 خدمت در سطح اول (مددجویان مستمری بگیر) در این مراکز ارائه می شود تا دسترسی پذیری مردم جامعه به خدمات بهزیستی آسانتر شود، اضافه نمود: به همین منظور و به استناد بند4ماده26 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و در راستای تحقق شاخص های سلامت اجتماعی و رعایت حقوق شهروندی، تاسیس مراکز مثبت زندگی در دستور کار سازمان بهزیستی کشور قرار گرفت.

گوهردهی با اشاره به الکترونیکی بودن فرایند ثبت نام متقاضیان از طریق سامانه صدور مجوز، شرح داد :متقاضیان حقیقی و حقوقی واجد شرایط می توانند به مدت 15 روز با مراجعه به سامانه صدور مجوز سازمان بهزیستی کشور به نشانی اینترنتی https://www.centers.behzisti.net/register نسبت به ثبت درخواست تاسیس این مراکز اقدام کنند .

همچنین شماره تلفن های 021-66740057 و 021-66740054 جهت پشتیبانی تلفنی سامانه صدور مجوز مراکز مثبت زندگی فعال هستند.

بهزیستی مازندران 245 هزا رمددجو دارد که از این تعداد حدود 58 هزار نفر از پوش مستمری ماهیانه برخوردار هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 تیر 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 371

به "خبرنگاران ثبت نام متقاضیان تاسیس مراکز مثبت زندگی مازندران آغاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ثبت نام متقاضیان تاسیس مراکز مثبت زندگی مازندران آغاز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید