خبرنگاران خلیج فارس مواج می گردد

به گزارش دکترای اقتصاد، بوشهر-خبرنگاران- کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: از اواخر روز دوشنبه تا روز پنج شنبه خلیج فارس مواج و افزایش ارتفاع موج خواهیم داشت.

خبرنگاران خلیج فارس مواج می گردد

پیغام مساعدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اضافه کرد: در مدت یاد شده به سبب وزش باد به نسبت شدید شمال غربی، خلیج فارس و سواحل استان به تناوب مواج و متلاطم خواهد بود و ارتفاع موج به حدود 120 تا 180 سانتی متر افزایش می یابد.

وی بیان نمود: در این مدت باید از ترددهای دریایی غیرضروری تا حد امکان اجتناب گردد.

مساعدی ادامه داد: آنالیز نقشه های هواشناسی نشان می دهد امروز و فردا (روزهای شنبه و یک شنبه) شرایط جوی و دریایی به نسبت آرامی در استان برقرار است و انتظار می رود رطوبت هوا نیز به طور نسبی افزایش یابد.

وی با اشاره به شرایط جوی و دریایی استان تا 24 ساعت آینده گفت: در این مدت آسمان استان صاف تا کمی ابری در بعضی نقاط گاهی همراه با غبار محلی، افزایش ابر و در طول روز گاهی وزش باد و مه صبحگاهی در بعضی نقاط خواهد بود.

کارشناس هواشناسی استان بوشهر ادامه داد: جهت وزش باد در این مدت متغیر بیشتر جنوب غربی تا جنوب شرقی گاهی شمال غربی با سرعت هشت تا 30 گاهی 36 کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج دریا نیز 30 تا 90 گاهی 120 سانتی متر پیش بینی می گردد.

وی اضافه کرد: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا 3 دقیقه بامداد، جزر اول ساعت 05:31 دقیقه، مد دوم ساعت 11:27 دقیقه و جزر دوم ساعت 18:27 دقیقه خواهد بود.

منبع: ایرنا
انتشار: 9 مهر 1399 بروزرسانی: 9 مهر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 523

به "خبرنگاران خلیج فارس مواج می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران خلیج فارس مواج می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید