خبرنگاران راسکین: ترامپ در دادگاه افکار عمومی مجرم شناخته شد

به گزارش دکترای اقتصاد، تهران- خبرنگاران- به رغم تبرئه شدن ترامپ در مجلس سنا به یاری جمهوریخواهان، رهبر مدیران استیضاح ترامپ گفت: رییس جمهوری پیشین آمریکا در دادگاه افکار عمومی و تاریخ مجرم شناخته شد.

خبرنگاران راسکین: ترامپ در دادگاه افکار عمومی مجرم شناخته شد

به گزارش خبرنگاران، شبکه ان بی سی نیوز، جیمی راسکین یکشنبه شب با انتقاد از کوشش جمهوریخواهان برای تبرئه کردن دونالد ترامپ به اتهام حمله به ساختمان کنگره گفت که با این وجود تاریخ رییس جمهوری (ترامپ) را مسئول می داند.

راسکین دادگاه استیضاح را موفقیت چشمگیر از نظر تاریخی خواند و گفت که این دادگاه دارای بیشترین رای محکومیت استیضاح از هر دو حزب در تاریخ آمریکا است.

وی اضافه نمود: ما با موفقیت او را تحت پیگرد قانونی قرار دادیم و در دادگاه افکار عمومی و دادگاه تاریخ محکوم کردیم.

راسکین تاکید نمود که ترامپ به وضوح یک مشکل مهم سیاسی برای حزب جمهوری خواه است و تا زمانی که علیه دموکراسی قانون اساسی آمریکا جنگ کند، برای همه ما مشکل است.

سنای آمریکا روز شنبه در محکمه رسیدگی به اتهام دونالد ترامپ که در مجلس نمایندگان استیضاح شده بود، 57 رای برای مجرم بودن و 43 رای برای تبرئه وی داد اما در نهایت به دلیل به حد نصاب نرسیدن قانونی، ترامپ را تبرئه کرد.

ترامپ در سال 2020 هم استیضاح شد اما در محکمه سنا 52 سناتور با مجرم بودن وی موافقت داشتند که در مقایسه با آن، آرای این دوره از دادگاه وی افزایش داشته است.

رئیس جمهوری سابق آمریکا تنها رئیس جمهوری است که در مدت یکسال، 2 بار استیضاح و پس از اتمام دوره، پرونده وی در دادگاه سنا مطرح شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 22 اسفند 1399 بروزرسانی: 22 اسفند 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 850

به "خبرنگاران راسکین: ترامپ در دادگاه افکار عمومی مجرم شناخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران راسکین: ترامپ در دادگاه افکار عمومی مجرم شناخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید