خبرنگاران سازمان دنیای بهداشت بازارهای اقتصادی دنیا ر ا به آرامش فراخواند

به گزارش دکترای اقتصاد، تهران-خبرنگاران- تدروس ادهانوم (Tedros Adhanom) دبیرکل سازمان دنیای بهداشت گفت: بازارهای اقتصادی دنیا باید آرامش خود را حفظ نموده و کوشش نمایند واقعیت را ببینند.

خبرنگاران سازمان دنیای بهداشت بازارهای اقتصادی دنیا ر ا به آرامش فراخواند

به گزارش روز یکشنبه شبکه خبری سی ان بی سی، در حالی که دولت های دنیا برای کنترل گسترش ویروس کرونا کوشش می نمایند دبیرکل سازمان دنیای بهداشت گفته است که وحشت در بازارها به دلیل شیوع سریع ویروس کرونا ضرورتی ندارد.

وی در گردهمایی مرکز یاری های انسان محبت آمیز در ریاض پایتخت عربستان گفت: بازارهای دنیای باید آرامش خود را حفظ نمایند و واقعیت را ببینند. ما باید منطقی باشیم. غیرمنطقی بودن یاریی نمی کند و ضروری است با واقعیت ها روبرو شویم.

اظهارات دبیرکل سازمان دنیای بهداشت در حالی مطرح شده که شاخص سهام در بازارهای دنیای به پایین ترین سطح از زمان بحران اقتصادی سال 2008 میلادی رسید. سهام شاخص داو جونز با کاهش 3 هزار و 500 نقطه ای 12 درصد از ارزش خود را از دست داد که بزرگترین کاهش در هفته و بالاترین درصد در 12 ساله گذشته بوده است.

ادهانوم تاکید نمود که واکنش عمومی در قبال شیوع ویروس باید توجه و تمرکز بر واقعیت و خودداری از ترس و وحشت باشد.

این مقام بین المللی اضافه نمود: باید به آمار توجه کنیم و واقعیت ها را در نظر بگیریم و به جای وحشت کردن کار درست را انجام دهیم. وحشت و ترس بدترین واکنش است.

دبیر کل شرح داد؛ براساس واقعیت ها مهار این ویروس امکان پذیر است. اما پنجره فرصت ها برای مهار آن در حال بسته شدن است و ما باید خود را برای یک همه گیری آماده کنیم.

وی اضافه نمود: راهبرد مهار موثر است اما در عین حال نمی توان مطمئن بود. این شرایط ممکن است وخیم تر گردد بنابراین ما باید خود را برای بدترین حالت آماده کنیم.

سی ان بی سی نوشت: ویروس مرگباری که از چین شیوع یافت به بیش از 60 کشور سرایت نموده و دستکم باعث جان باختن دو هزار و 943 نفر شده است. بیش از 85 هزار نفر نیز آلوده شده اند.

کمیسیون بهداشت ملی چین امروز دوشنبه گزارش داد با مرگ 42 نفر دیگر شمار کل جان باختگان چین به 2 هزار و 912 نفر و در سطح دنیا به 3 هزار و 44 نفر رسیده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 187

به "خبرنگاران سازمان دنیای بهداشت بازارهای اقتصادی دنیا ر ا به آرامش فراخواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سازمان دنیای بهداشت بازارهای اقتصادی دنیا ر ا به آرامش فراخواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید