خبرنگاران مردمی شدن اقتصاد راه برون رفت از مسائل است

به گزارش دکترای اقتصاد، کرج - خبرنگاران - دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به برخی مسائل اقتصادی در کشور گفت : مردمی شدن اقتصاد و تکیه بر اقتصاد مقاومتی مهمترین راه برون رفت کشور از مسائل است.

خبرنگاران مردمی شدن اقتصاد راه برون رفت از مسائل است

محسن رضایی عصر سه شنبه در کارگاه با اقتصاد مقاومتی که به مناسبت دهه مبارک فجر با حضور دانشجویان در مرکز علمی کاربردی شهرداری کرج برگزار گشت، اضافه نمود: تکیه براقتصاد مقاومتی و مردمی شدن اقتصاد آینده درخشانی را برای اقتصاد ملی رقم می زند.

وی تاکید کرد که اقتصاد مقاومتی راه خروج از مسائل تحریمی و تصمیم گیری های نادرست مسوولان است.

رضایی گفت : امیدواریم مسوولان دولتی و کنندگان مجلس از اشتباه های گذشته درس بگیرند و در جهت اصلاح ساختار اقتصادی بر مدار اقتصاد مقاومتی و مردمی کردن اقتصاد گام بردارند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان داشت: اگر دولتمردان می گویند به اقتصاد مقاومتی عمل کردیم خودشان نباید عامل بی ثباتی باشند، اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصادی باثبات، یعنی قیمت کالا درست باشد و نرخ سود بانکی در حد تعیین تنظیم شود.

وی اضافه نمود: اگر دولتمردان با اشتباه در عرصه اقتصاد عمل کنند و عامل بی ثباتی شوند، اقتصاد مقاومتی شکل نخواهد گرفت .

رضایی گفت: اگر مردم وارد فعالیت های اقتصادی شوند، موجب پایداری اقتصادی کشور خواهد شد ضمن آنکه بورس می توانست تعدادی زیادی از مردم را وارد عرصه اقتصاد کند.

وی گفت: زمانی که پول مردم وارد بورسمی شود باید از دروازه دیگر آن به تولید و سرمایه گذاری تبدیل کرد و ارزش سهام نیز بالا می رود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه نمود: در فروردین ماه امسال سطح مشارکت مردم در بورس درحال صعود بود اما کار اشتباه بورس این بود که وارد سرمایه گذاری نشد و بورس تبدیل به گردباد شد که کار آن بی نتیجه شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 19 اسفند 1399 بروزرسانی: 19 اسفند 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 843

به "خبرنگاران مردمی شدن اقتصاد راه برون رفت از مسائل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مردمی شدن اقتصاد راه برون رفت از مسائل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید