خروج 16 هزار دانشجوی غیرایرانی از کشور ، موردی از ابتلا به کرونا نداشتیم

به گزارش دکترای اقتصاد، مدیرکل امور دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم با اشاره به خروج 16 هزار دانشجوی غیرایرانی از کشور گفت: این دانشجویان در هفته آخر اسفند پارسال تقاضای خروج از کشور را داشتند که با درخواست آنها مساعدت شد.

خروج 16 هزار دانشجوی غیرایرانی از کشور ، موردی از ابتلا به کرونا نداشتیم

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات دوره های یکساله کالج در کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایلنا، عبدالحمید علیزاده گفت: این 16 هزار دانشجوی غیرایرانی با همراهی پلیس مهاجرت گذرنامه ناجا توانستند به راحتی و در کم ترین زمان ممکن از کشور خارج شوند.

وی در مورد حفظ ارتباط معاونان آموزشی دانشگاه ها با دانشجویان خارجی بیان نمود: در دو هفته اخیر نیز که فعالیت دانشگاه ها مجددا از سرگرفته شد، ما از معاونان آموزشی دانشگاه ها استعلام کردیم و خواستیم که ارتباط آموزشی شان با دانشجویان بین المللی به وسیله فضای مجازی تداوم داشته باشد.

علیزاده گفت: حدود 90 درصد دانشجویانی که از کشور خارج شدند، در کلاس های مجازی شرکت داشته اند. به عنوان مثال من کلاسی داشتم که در میان 9 دانشجوی فوق لیسانس و دکتری، یک دانشجو از کشور افغانستان به کلاس وصل شده بود و از کلاس استفاده می کرد.

مدیرکل امور دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم ادامه داد: دانشگاه ها به وسیله همکلاسی های دانشجویان خارجی و همچنین به وسیله کانال های اطلاع رسانی که دارند سعی کردند از سنوات پیشین دانشجویان را در کانال های مجازی عضو نمایند. بنابراین فرقی نمی کند که دانشجویان ساکن کدام نقطه جغرافیا باشند. چون از طرق مختلف در جریان کلاس های الکترونیک قرار می گیرند.

علیزاده در پاسخ به این سوال که چه تعدادی از دانشجویان غیرایرانی در کشور باقی مانده اند، گفت: بیشتر دانشجویانی که اقمت نداشتند و به وسیله ویزا و اقامت موقت در ایران حضور داشتند، از کشور خارج شدند.

این مسئول درباره بازگشت سایر دانشجویان غیر ایرانی که در ایران تحصیل می کردند هم گفت: بازگشت این دانشجویان منوط به اجازه ستاد ملی مقابله با کروناست. هر تصمیمی که برای دانشجویان ایرانی گرفته گردد، دانشجویان خارجی نیز توابع مقرارت وزارت علوم و ستاد مقاله با کرونا خواهد بود.

مدیرکل امور دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم در پاسخ به این سوال که آیا از دانشجویان خارجی تست گرفته شده یا مورد مشکوکی در میان آنها بوده است، گفت: طبق اطلاعاتی که از کشور ترکیه گرفتم، دانشجویانی که از ایران خارج شدند و به ترکیه رفتند حتی یک مورد مشکوک هم گزارش داده نشده است.

علیزاده اضافه نمود: از کشورهای دیگر هم خبر دیگری به ما نرسیده است. از دوستان، همکلاسی ها، هم دوره ای و مسئولان امور کنسولی که ارتباط بیشتری با دانشجویان خارجی دارند خوشبختانه آماری از ابتلای دانشجویان خارجی در ایران ارائه نشده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 315

به "خروج 16 هزار دانشجوی غیرایرانی از کشور ، موردی از ابتلا به کرونا نداشتیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خروج 16 هزار دانشجوی غیرایرانی از کشور ، موردی از ابتلا به کرونا نداشتیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید