درخواست حناچی از دادستان تهران ، اخطار دادن به ساختمان های ناایمن کافی نیست

به گزارش دکترای اقتصاد، شهردار تهران با اشاره به حادثه حریق کلینیک اطهر گفت: با دادستان تهران صحبت کردم که اخطار دادن به مالکان ساختمان های ناایمن به تنهایی کافی نیست و اگر استنکاف از ایمنی انجام گردد باید ورود قضایی انجام گردد.

درخواست حناچی از دادستان تهران ، اخطار دادن به ساختمان های ناایمن کافی نیست

جهت دریافت خدمات مهندسی ساختمانی با گروه ساختمانی در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای ساخت، بازسازی، معماری، محوطه سازی و خرید مصالح ساختمانی را از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، پیروز حناچی شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران در مورد حادثه کلینیک سینا اطهر شرح داد: ساختمان کلینیک سینا اطهر در سال های 94، 96، 97 اخطار ناایمن داشت و شهرداری منطقه با استناد به مواد 14 و 20 قانون 55 شهرداری و بخشنامه دیگری که داشتیم به تکرار به مالک اخطار ناایمنی داده بود.

شهردار تهران گفت: به نظر می آید با اتصال برق در نزدیکی کپسول های اکسیژن، آتش ایجاد و تسری پیدا می نماید و انفجارها ناشی از همان کپسول های اکسیژن بود.

وی اضافه کرد: تجربه ساختمان پلاسکو تلخ بود و از امروز کوشش می گردد شرایط ساختمان های ناایمن که اخطار دادیم را با جدیت بیشتر پیگیری کنیم و در صورت استنکاف از ایمنی، برخوردهای قضایی را انجام دهیم و علت آن است که ساختمان های ناایمن که جنبه عمومی پیدا می نمایند از حساسیت های بیشتری برخوردار هستند.

حادثه آتش سوزی و انفجار کلینیک سینای اطهر در خیابان شریعتی تهران به کشته شدن 19 نفر و مصدومیت 14 نفر منجر شد.

این حادثه شامگاه سه شنبه رخ داد و کانال سازمان نظام پزشکی نیز اظهار داشت که بیش از نیمی از جان باختگان متعلق به پزشکان و کادر اتاق عمل است.

مهار این آتش سوزی با استفاده از تجهیزات جدید آتش نشانی از جمله نردبان های بلند و در سایه تجربه و ایثار آتش نشانان، حدود 2 ساعت به طول انجامید و با وجود دو مورد انفجار در دقایق اولیه، از سرایت آتش به سایر ساختمان های منطقه جلوگیری شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 421

به "درخواست حناچی از دادستان تهران ، اخطار دادن به ساختمان های ناایمن کافی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست حناچی از دادستان تهران ، اخطار دادن به ساختمان های ناایمن کافی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید