درخواست خانواده شهدای ترور خوزستان از سفرای دانمارک و هلند

به گزارش دکترای اقتصاد، نمایندگان 442 خانواده آسیب دیده از اقدامات تروریستی گروهک تجزیه طلب و وابسته به عربستان سعودی طوماری را برای مجازات عاملین اقدامات تروریستی تحویل سفارتخانه های دانمارک و هلند دادند.

درخواست خانواده شهدای ترور خوزستان از سفرای دانمارک و هلند

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، در این طومار تاکید شده است با توجه به نقش گروهک حرکه النضال الاعربیه لتحریر الاحواز در اقدامات تروریستی که منجر به شهادت و مجروح شدن 442 نفر در خوزستان شده است خواهان پیگیری و مجازات عاملین اصلی این جنایات که در هلند و دانمارک مستقر هستند شدند.

این خانواده ها ضمن مثبت قلمداد کردن اقدام هلند و دانمارک در دستگیری 4 نفر از عناصر اصلی این گروهک به اتهام جاسوسی برای عربستان و راهنمایی اقدامات تروریستی در ایران خواهان جلوگیری از اعمال نفوذ عربستان و بعضی کشور ها و افراد حامی آن ها در فرایند رسیدگی عادلانه به پفراینده شده اند.

قابل ذکر است این گروهک از سال 1384 چندین اقدام تروریستی به ویژه بمب گذاری در بانک سامان اهواز، کمیته امداد، ایستگاه اتوبوس، سازمان برنامه و بودجه، حمله به اتوبوس های راهیان نور، سرقت از بانک ها و شرکت های خصوصی را برنامه ریزی و اجرا نموده است و مسئولیت بعضی از این اقدامات را پذیرفته است.

جمهوری اسلامی از سال های گذشته حکم جلب بین المللی اعضای این گروهک را درخواست و توسط سازمان اینترپل وانتد قرمز برای این افراد صادر شده است.

منبع: مهر

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 434

به "درخواست خانواده شهدای ترور خوزستان از سفرای دانمارک و هلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست خانواده شهدای ترور خوزستان از سفرای دانمارک و هلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید