دفترچه های کاغذی بیمه سلامت تا شهریور 1400 حذف می گردد

به گزارش دکترای اقتصاد، تهران (پانا) - معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت از استقرار کامل نسخه الکترونیکی و حذف دفترچه های کاغذی بیمه سلامت تا شهریور 1400 اطلاع داد.

دفترچه های کاغذی بیمه سلامت تا شهریور 1400 حذف می گردد

به گزارش سازمان بیمه سلامت، مهدی رضایی درباره آخرین شرایط نسخه نویسی الکترونیکی در کشور گفت: هم اکنون نسخه الکترونیکی در همه استان های کشور مستقر است. در این طرح پزشکان اقدام به نسخه نویسی الکترونیکی نموده و ارائه خدمات تجویز شده در داروخانه و مراکز پاراکلینیک با ارائه یک کد رهگیری امکان پذیر است.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت اضافه نمود: همه قوانین رسیدگی در نسخه الکترونیکی به صورت برخط کنترل می گردد و امکان محاسبه پرداخت از جیب بیمار وجود خواهد داشت.

وی اعلام کرد: آنالیز مراکز فعال در طرح نسخه الکترونیکی بر اساس آمار مراکز طرف قرارداد دارای صورت حساب الکترونیک در آبان ماه و نیز مراکز جدید با ثبت حداقل یک نسخه الکترونیک در آذر ماه نشان می دهد که بیش از 80 درصد مطب ها، داروخانه ها، تصویربرداری ها و آزمایشگاه ها در بخش غیر از دولتی دانشگاهی (خصوصی، خیریه و عمومی غیردولتی) مراکز فعال در طرح نسخه الکترونیکی هستند.

معاون سازمان بیمه سلامت ادامه داد: نسخه الکترونیکی و حذف دفترچه های کاغذی بیمه سلامت تا شهریور 1400 استقرار پیدا می نماید.

رضایی گفت: علاوه بر این، سایر مراکز سرپایی اعم از درمانگاه، فیزیوتراپی، بخش سرپایی بیمارستان و در بیشتر استان ها طرح نسخه الکترونیکی را پیاده سازی کردند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 8 بهمن 1399 بروزرسانی: 8 بهمن 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 763

به "دفترچه های کاغذی بیمه سلامت تا شهریور 1400 حذف می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دفترچه های کاغذی بیمه سلامت تا شهریور 1400 حذف می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید