سهمیه داخلی آلومینای استان مرکزی افزایش یابد

به گزارش دکترای اقتصاد، خبرنگاران/مرکزی استاندار مرکزی خواهان افزایش سهمیه آلومینای این استان از منابع و ذخایر داخلی کشور شد.

سهمیه داخلی آلومینای استان مرکزی افزایش یابد

سید علی آقازاده 21 خردادماه در جلسه معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صمت با تشکل های معدنی استان مرکزی بیان نمود: بخشی از مسائل معادن در داخل استان قابل حل نیست به همین دلیل برطرف آنها مساعدت دستگاه های ملی را می طلبد، بر همین اساس موارد مطرح شده و دیگر چالش های این حوزه به همراه راه حل و پیشنهادات، جمع بندی و به وزارت صمت ارسال گردد تا بتوان تصمیم گیری مثبتی در این حوزه انجام داد.

وی با بیان اینکه امروز کشور در معرض شدیدترین تحریم ها واقع شده است به طوری که ایرالکو و حتی رییس هیات مدیره این شرکت به اسم، تحریم هستند، افزود: با وجود همه این چالش ها، امکان دور زدن تحریم های امریکا وجود دارد، اما مسئله تحریم های خودی و داخلی است که کار را سخت می نماید در حالی که در این شرایط باید صرفا در پی تسهیل در امور بود تا فشار این تحریم ها بر واردات و صادرات کاسته گردد.

استاندار مرکزی توضیح داد: سیاست وزارت صمت مبتنی بر فعال شدن معادن راکد و تعطیل است که قطعا این سیاست مشمول استان مرکزی هم می گردد.

وی با اشاره به تحریم 100 درصدی شرکت آلومینیوم ایران، گفت: این شرکت سالانه 180 تا 200 هزار تن فراوری شمش آلومینیوم دارد و برای این حجم فراوری 200 میلیون دلار نیاز است. خوشبختانه ایرالکو امروز با دور زدن تحریم ها خرید پودر آلومینا را انجام داده است و ذخایر فعلی مطلوب است اما باید به وسیله معادن داخل کشور و فراوریکنندگان پودر آلومینا سهمیه بیشتری دریافت کند به همین دلیل درخواست افزایش سهمیه استان مرکزی و ایرالکو از فراوریات پودر آلومینا را داریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 436

به "سهمیه داخلی آلومینای استان مرکزی افزایش یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهمیه داخلی آلومینای استان مرکزی افزایش یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید