عکس، گشتی در نمایشگاه کلود مونه در ایام قرنطینه

به گزارش دکترای اقتصاد، به نقل از آرت نت نیوز، نمایشگاه مونه: مکان ها آثار کلود مونه نقاش نامدار فرانسوی را در زمان سکونت و بازدیدش از شهرهای مختلف به نمایش می گذارد. این نمایشگاه بیش از صد اثر این هنرمند از جمله نخستین تابلوها و سری تابلوهای مشهور نیلوفر آبی که در اواخر دوران حرفه ای مونه و زمانی که در دهکده ژیورنی زندگی می کرد را در برمی گیرد.

عکس، گشتی در نمایشگاه کلود مونه در ایام قرنطینه

بازدیدنمایندگانی که از نمایشگاه مونه : مکان ها دیدن می نمایند، با گشتی در اتاق های مختلف قادر خواهند بود فرایند پیشرفت مونه و اوج دریافت او در مجموعه تابلوهای سال های خاتمهی اش را دنبال نمایند و مکان های مختلفی که الهام بخش آثار فضای باز امپرسیونیست مونه شدند را از نزدیک احساس نمایند.

اغلب آثار این نمایشگاه جامع که تشنگی خاتمه ناپذیر کلود مونه برای یافتن منابع جدید الهام بخش با سفر رفتن به مناظر مختلف دنیا را به نمایش می گذارند، از مجموعه شخصی بنیان گذار موزه باربرینی پوتسدام و بعضی از آن ها از موز هنر دنور امانت گرفته شده اند.

با توجه به مطلبی که در وبسایت این موزه منتشر شده است، کلود مونه برای خلق تابلوهای منظره بارها از یک مکان بازدید می کرد و مجموعه تابلوهای بی نظیری را از یک موقعیت مکانی خلق می کرد. او در طول سفرهای خود، تابلوهای منظره بسیاری را از هلند گرفته تا لندن و ونیز خلق کرد.

نتیجه دقت او به نحوه به تصویر کشیدن نور، مجموعه تابلوهای نقاشی مختلفی با زمان بندی های دقیق و معین یک موقعیت مکانی بود.

یکی از تابلوهای نقاشی سال 1890 مونه که از مجموعه تابلوهای نقاشی کومه های علف خشک محسوب می گردد، چندی پیش در حرای ساتبیز به قیمت 110.7 میلیون دلار فروخته شد و یک رکورد را در فروش آثار هنری امپرسیونیسم ثبت کرد.

آثار مونه همیشه به دلیل نحوه به تصویر کشیدن تابش نور و تأثیرگذاری در جنبش هنری امپرسیونیسم مورد تحسین قرار گرفته اند.

در ادامه تصاویری از این نمایشگاه را مشاهده می کنید:

منبع: گردشبان
انتشار: 14 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 290

به "عکس، گشتی در نمایشگاه کلود مونه در ایام قرنطینه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس، گشتی در نمایشگاه کلود مونه در ایام قرنطینه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید