مهلت چهار روزه برای اجرای مصوبه الزام استفاده از ماسک در حمل و نقل عمومی مشخص گردد

به گزارش دکترای اقتصاد، وزیر کشور با اشاره به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا درباره ضرورت استفاده از ماسک و دستکش در حمل و نقل عمومی درون شهری، دستور داد بازه زمانی حداکثر 4 روزه ای در این زمینه معین گردد.

مهلت چهار روزه برای اجرای مصوبه الزام استفاده از ماسک در حمل و نقل عمومی مشخص گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل فارس، عبدالرضا رحمانی فضلی که در جمع معاونین و مدیران ارشد وزارت کشور سخن می گفت، با اشاره به گزارش ارائه شده در خصوص وقوع سیلاب های انتها سال 98 و شروع سال 99 گفت: خسارات محدود سیل های اخیر علیرغم وسعت بارندگی ها، نتیجه اقدامات کاملاً موثری است که پس از سیل فروردین 98 در مناطق مختلف سیل خیز کشور اجرا شده است و ضروری است از کوشش های سازمان مدیریت بحران، استانداران، وزارت نیرو، بنیاد مسکن و دیگر دستگاه های های اجرائی مؤثر در این زمینه تقدیر و تشکر داشته باشم.

وی اضافه کرد: علاوه بر اقدامات عمرانی و زیر بنائی به عمل آمده، افزایش آگاهی های عموم مردم و در کنار همه این موارد، لطف خداوند زمینه ساز این توفیق عظیم بوده است.

وزیر کشور ضمن مرور چالش های مالی تحمیل شده ناشی از تحریم ها از اواخر سال 97 شامل کاهش قیمت نفت، دشوای فروش نفت، موانع موجود برای بازگرداندن منابع حاصل از فروش نفت و مسائل ایجاد شده برای خریدهای خارجی اشاره نمود و با توجه به اثر گذاری مجموعه این شرایط در شرایط تورم و اشتغال و سرایت آن به کل سال 98 و سپس سال 99 گفت: این شرایط که آثار آن در عرصه اجتماعی، در مقاطع مختلفی دیده شد، در نتیجه شیوع کرونا تشدید و مشخصاً منجر به افزایش بیکاری در داخل کشور و همچنین بروز مسائل برای گروهی از صاحبان مشاغل شده است.

وی در ادامه به آثار رکود جهانی ناشی از کرونا و افت بی سابقه قیمت نفت و کاهش چند درصدی نرخ های رشد بعضی کشورها، اشاره نمود و با تأکید بر اینکه آثار و بازتاب مجموعه این شرایط، در اقتصاد ملی ما دیده خواهد شد، خاطر نشان کرد: تمرکز حوزه های سیاسی اجتماعی و امنیتی وزارت کشور بر رصد دقیق این شرایط، تحلیل موثر و پیش بینی آثار اجتماعی آن ضروری و برنامه ریزی برای پیشگیری از وقوع پیامدهای غیر سازنده اجتماعی در طول سال 99، از همه دستگاه های ملی و استانی مورد انتظار است.

رحمانی فضلی در بخش دیگری از سخنان خود در شورای معاونین وزارت کشور، ضمن مرور فرایند مدیریت مقابله با کرونا از شروع تا به امروز، فرایند نزولی شیوع بیماری در کل کشور را امیدوار کننده دانست و بر لزوم تداوم مراقبت های بهداشتی در این زمینه از سوی مردم و بخش های مختلف تاکید نمود.

وی گفت: خوشبختانه به دلیل اتخاذ سیاست های صحیح از زمان شروع این بحران، مجموعه کوشش های کادر درمانی کشور و بخش های پشتیبان آن، بیماری کرونا هم اکنون در کشور تحت کنترل است و با افزایش آگاهی های عمومی، امکان ادامه فعالیت بخش های مالی کشور میسر شده است.

رحمانی فضلی همچنین با اشاره به مصوبه ستاد ملی در خصوص ضرورت استفاده از ماسک و دستکش در حمل و نقل عمومی درون شهری، به معاون عمرانی وزارت کشور دستور داد، بازه زمانی حداکثر 4 روزه ای برای شهرداری های کلان شهرها و مراکز استانها در این زمینه مشخص گردد تا پس از آن، این طرح همراه با اطلاع رسانی کافی به اجرا در آید.

وزیر کشور در این نشست همچنین با اشاره به گزارش ارائه شده درباره صدور اعتبارنامه های منتخبین انتخابات و مراحل قانونی شروع فعالیت مجلس یازدهم تاکید نمود: ما در وزارت کشور همچنان که با مجلس نهم و پس از آن مجلس دهم همکاری داشتیم، با رویکرد همدلی و همکاری در چارچوب قوانین و مقررات کشور و رعایت اصل تفکیک قوا، تعامل حداکثری را با مجلس یازدهم خواهیم داشت.

رحمانی فضلی در انتها این نشست، ضمن مرور سیاست های مالی و 30 اولویت وزارت کشور در این عرصه که هفته جاری به استان ها ابلاغ شد، به موفقیت های بازار سرمایه کشور اشاره و خاطر نشان کرد: رصد تخصصی تحولات بورس و آگاهی بخشی در خصوص آن، حتماً ضروری است اما بازار سرمایه نباید مورد هجمه و تخریب سیاسی و رسانه ای قرار گیرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 334

به "مهلت چهار روزه برای اجرای مصوبه الزام استفاده از ماسک در حمل و نقل عمومی مشخص گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت چهار روزه برای اجرای مصوبه الزام استفاده از ماسک در حمل و نقل عمومی مشخص گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید