نتایج تکمیل ظرفیت کنکور دکتری 99 امشب اعلام می شود

به گزارش دکترای اقتصاد، اسامی معرفی شدگان چندبرابر ظرفیت برای شرکت در مرحله بررسی سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری، مصاحبه علمی و سنجش عملی آزمون دکتری تخصصی سال 99 ساعت 20 امشب اعلام می شود.

نتایج تکمیل ظرفیت کنکور دکتری 99 امشب اعلام می شود

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، اسامی معرفی شدگان چندبرابر ظرفیت و مدارک مورد نیاز برای شرکت در مرحله بررسی سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری، مصاحبه علمی و سنجش عملی آزمون ورودی مقطع دکتری Ph.D نیمه متمرکز سال 1399 اعلام می شود.

متقاضیانی که براساس کارنامه نتایج اولیه آزمون ورودی مقطع دکتری Ph.D نیمه متمرکز سال 1399 مجاز به انتخاب رشته شده و کدرشته محل های انتخابی خود را در سایت سازمان سنجش ثبت کرده اند می توانند کارنامه نتیجه انتخاب رشته خود را از ساعت 20 امشب 20 شهریورماه 99 مشاهده کنند.

تمامی متقاضیانی که در کدرشته محل های انتخابی دارای حدنصاب نمره علمی لازم هستند دعوت شده است که با توجه به نکات زیر به منظور انجام مصاحبه به سایت اطلاع رسانی هر یک از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ذیربط مراجعه کنند.

منحصراً متقاضیانی می توانند نسبت به مراجعه به دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی برای انجام مصاحبه اقدام کنند که کدرشته محل مربوطه را در فرم انتخاب رشته خود درج کرده و حد نصاب نمره علمی لازم را مطابق کارنامه کسب کرده باشند.

متقاضیانی که براساس کارنامه منتشره در سایت سازمان سنجش در کدرشته محل های انتخابی دارای حدنصاب نمره علمی لازم هستند، لازم است مطابق با اطلاعیه دانشگاه های مربوط که از 23 شهریور 99 در سایت اطلاع رسانی دانشگاه ها منتشر می شود به منظور انجام مراحل مختلف مصاحبه اقدام کنند.

آن دسته از متقاضیانی که در مرحله ارزیابی تخصصی شرکت و در ردیف پذیرفته شدگان نهایی دوره روزانه آزمون ورودی دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال 1399 قرار می گیرند، مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون دکتری سال 1400 نخواهند بود.

متقاضیان رشته امتحانی مدرسی معارف اسلامی (کد 2180) باید حداکثر تا 7 روز پس از انتشار اطلاعیه، برای طی مراحل پذیرش به سایت اطلاع رسانی معاونت امور دفاتر، اساتید و مبلغان (به نشانی www.asatid.org) مراجعه و ضمن ثبت نام در این سامانه، منتظر اعلام زمان مصاحبه از سوی معاونت مذکور باشند.

عدم ثبت نام در این سامانه به منزله انصراف از تحصیل در این رشته تلقی می شود و در گزینش نهایی، شرایط علمی متقاضیانی که نتیجه مراحل مذکور از سوی معاونت مذکور به صورت منفی به این سازمان اعلام شود، مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.

همه متقاضیانی که در کدرشته محل های انتخابی دارای حدنصاب نمره علمی لازم به منظور شرکت در مراحل ارزیابی تخصصی توسط دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی هستند، باید به منظور تکمیل فرم بررسی صلاحیت های عمومی با مراجعه به لینک مربوط در قسمت مشاهده کارنامه مندرج در درگاه این سازمان، از تاریخ 20 تا 30 شهریور 99 با پرداخت مبلغ 600 هزار ریال (60 هزار تومان) بصورت اینترنتی، فرم بررسی صلاحیت عمومی را تکمیل و کد پیگیری دریافت دارند.

متقاضیانی که نسبت به تکمیل فرم بررسی صلاحیت های عمومی اقدام نکنند از گزینش نهایی حذف خواهند شد.

گزینش نهایی متقاضیان در هر کدرشته محل براساس نمره کل نهایی حاصل از نمره علمی آزمون متمرکز (نمره کل اولیه- 50 درصد در شیوه پذیرش آموزشی- پژوهشی و 30 درصد در شیوه پذیرش پژوهش محور) و نمرات مراحل مختلف ارزیابی تخصصی (مطابق با دفترچه شماره 1 آزمون) و با توجه به اولویت کدرشته محل هایی که برای مصاحبه معرفی شده اند، صورت خواهد گرفت.

همه متقاضیانی که مبادرت به انتخاب کدرشته محل های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی در سایت دانشگاه مذکور کرده اند به منظور اطلاع از نحوه و چگونگی انجام مراحل ارزیابی تخصصی از متقاضیان و سایر مراحل گزینش به درگاه اطلاع رسانی آن دانشگاه مراجعه کنند.

عدم اقدام و یا مراجعه معرفی شدگان به منظور مصاحبه و انجام مراحل ارزیابی تخصصی به منزله انصراف از پذیرش در آن رشته محل است.

مدارک لازم که متقاضیان دارای حدنصاب باید همراه خود داشته باشند:

1) اصل مدرک کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) یا کارنامه ریز نمرات.

تبصره 1: برای متقاضیانی که دانشجوی سال آخر دوره کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای بوده و حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 99 فارغ التحصیل می شوند: اصل گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک مطابق فرم مندرج در صفحه 39 دفترچه راهنمای آزمون و یا فرم مندرج در صفحه 178 دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی.

تبصره 2: باتوجه به شرایط خاص کشور ناشی از انتشار ویروس کرونا و تغییر زمان آزمون ها، تاریخ دانش آموختگی دانشجویانی که در نیمسال دوم سال تحصیلی 99-1398 آخرین نیمسال خود را می گذرانند، براساس تشخیص و تایید آموزش دانشگاه، استثنائاً برای همین نیمسال، از 31 شهریور 99 به 30 مهرماه 99 تغییر می یابد.

2) اصل مدرک کارشناسی (لیسانس) یا کارنامه ریز نمرات.

تبصره 1: آن دسته از متقاضیانی که فارغ التحصیل دوره کارشناسی ناپیوسته هستند علاوه بر اصل مدرک کارشناسی ناپیوسته باید اصل مدرک کاردانی را نیز ارائه کنند.

تبصره 2: کسانی که به دلائلی قادر به ارائه اصل مدرک یا مدارک مندرج در بند های 1 و 2 فوق نیستند، لازم است اصل گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک را به همراه داشته باشند.

3) اصل شناسنامه و یا کارت ملی برای تطبیق مشخصات شناسنامه ای معرفی شده با مشخصات اطلاعات ارسالی از سوی سازمان سنجش.

4) اصل گواهی مبنی بر اینکه عضو هیات علمی رسمی- قطعی و یا رسمی- آزمایشی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بوده که به تأیید بالاترین مقام مسئول نیز رسیده باشد، برای آن دسته از افرادی که از امتیاز مربی در این آزمون استفاده کرده اند. مربیان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی باید واجد شرایط صفحه 10 دفترچه راهنمای انتتخاب رشته باشند.

تبصره: مربیان دانشگاه آزاد اسلامی تنها با معرفی نامه صادره از سوی مرکز جذب و امور هیات علمی این دانشگاه امکان بهره مندی از این سهمیه را دارا هستند.

5) تمامی مستندات مربوط به سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی و تحقیقاتی.

6) سایر مدارک و مستنداتی که از سوی دانشگاه ها اعلام می شود.

نحوه اعمال تغییرات در ظرفیت کدرشته محل های مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته

با توجه به اعلام دفتر گسترش آموزش عالی یا مکاتبات واصله از موسسات آموزش عالی، تغییراتی درظرفیت های بعضی ازکدرشته محل ها انجام خواهد شد، بنابراین تعداد قبولی ها، براساس ظرفیت نهایی صورت خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 آبان 1399 بروزرسانی: 2 آبان 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 571

به "نتایج تکمیل ظرفیت کنکور دکتری 99 امشب اعلام می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتایج تکمیل ظرفیت کنکور دکتری 99 امشب اعلام می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید