کرونا احتمالا تابستان هم مهمان ماست!

به گزارش دکترای اقتصاد، سایر بیماری ها مانند ابولا و برخی از انواع آنفلوانزا که طی سال های اخیر از حیوانات به انسان منتقل شده اند نیز در الگو های غیرقابل پیش بینی رخ داده اند.

کرونا احتمالا تابستان هم مهمان ماست!

پژوهشگران دانشگاه فودان (Fudan University) چین اخیرا اظهار کرده اند گرمای تابستان سبب توقف شیوع ویروس کرونا نخواهد شد. مطالعه اخیر پژوهشگران چینی نشان داده است که هوای گرم تابستان سبب توقف شیوع ویروس کرونا در نیمکره شمالی نخواهد شد و این در حالی است که برخی امیدوار بودند هوای گرم می تواند سبب توقف شیوع این ویروس شود، زیرا شیوع بسکمک از بیماری های عفونی مانند آنفولانزا و سارس با افزایش دمای محیط متوقف می شود.

مطالعات قبلی محققان دانشگاه های بیهانگ و چینهوا نشان داده بود که با گرمتر شدن دما، میزان انتقال بیماری کووید-19 در چین کاهش یافته است، اما آخرین یافته های محققان چینی نشان داده است گرمای هوا تاثیری بر توقف شیوع این بیماری ندارد.

این تحقیقات توسط ویبینگ وانگ (Weibing Wang)، متخصص بهداشت عمومی و همکارانش از دانشگاه فودان در شانگ های چین اجرا شده است.

محققان گفتند: تجزیه و تحلیل ما نشان می دهد که دمای محیط هیچ تاثیری در توانایی انتقال سندرم حاد تنفسی کروناویروس 2 (SARS-CoV-2) ندارد.

اینکه آب و هوای گرم می تواند شیوع بیماری کووید-19 را کنترل کند می تواند یک تصور نادرست باشد و تکیه بر آمدن یک فصل برای مهار این بیماری همه گیر می تواند یک خط فکری خطرناک باشد. تغییر فصل ممکن است کمی تاثیرگذار باشد، اما بعید است که انتقال را متوقف کند. سیاست ها یا مداخلات فوری مانند ممنوعیت سفر و تعطیلی مدارس برای کمک به کند شدن انتقال بیماری لازم است.

طی این مطالعه دکتر وانگ و همکارانش داده های کمیسیون بهداشت ملی و کمیسیون های بهداشتی استان، شیوع بیماری کووید-19 در 224 شهر چین، از جمله 17 منطقه استان هوبی که شیوع این بیماری از آنجا بود، تجزیه و تحلیل کردند.

آن ها سپس این اطلاعات را با داده های روزانه آب و هوا از جمله اندازه گیری میانگین دما، رطوبت نسبی و اشعه فرابنفش ورودی (UV) بین ژانویه و اوایل مارس 2020 مقایسه کردند. آن ها دریافتند که هیچ ارتباط معناداری بین دما یا سطح قرار دریافت در معرض اشعه فرابنفش از نور خورشید و میزان آلوده شدن افراد به این ویروس در شهر های داخل و خارج از استان هوبی وجود ندارد.

محققان اظهار کردند که کووید-19 اولین بیماری عفونی نیست که با آمدن تابستان از بین نمی رود، زیرا پیشتر نیز بیماری همه گیر مرس که در عربستان شیوع پیدا کرده بود هنگامی که دمای هوا به 113 درجه فارنهایت (45 درجه سانتی گراد) رسید باز هم شیوع این بیماری متوقف نشد.

سایر بیماری ها مانند ابولا و برخی از انواع آنفلوانزا که طی سال های اخیر از حیوانات به انسان منتقل شده اند نیز در الگو های غیرقابل پیش بینی رخ داده اند.

یافته های این مطالعه در مجله European Respiratory منتشر شد.

منبع: فرادید
انتشار: 13 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 289

به "کرونا احتمالا تابستان هم مهمان ماست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا احتمالا تابستان هم مهمان ماست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید