گوترش: به ایران برای مقابله با کرونا یاری می کنیم

به گزارش دکترای اقتصاد، دبیرکل سازمان ملل متحد خاطرنشان کرد که این سازمان همه کوشش خود را برای یاری به ایران جهت جلوگیری از انتشار ویروس کرونا به کار خواهد گرفت.

گوترش: به ایران برای مقابله با کرونا یاری می کنیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد از آمادگی این سازمان برای ارائه یاری به ایران جهت مقابله با انتشار کرونا اطلاع داد.

او شامگاه پنجشنبه (22 اسفند) گفت که سازمان ملل متحد بر تمایل خود برای ارائه همه توان خود برای یاری به ایران تأکید دارد.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز لیستی اقلام و تجهیزات پزشکی مورد احتیاج ایران برای مقابله با ویروس کووید19 را منتشر کرد. او در توئیتر خود نوشت: کادر درمانی ایران با شجاعت در حال مبارزه با کووید19 در خطوط مقدم است.

وی ضمن انتقاد از تأثیر تحریم های یک جانبه و ظالمانه آمریکا بر تأمین تجهیزات پزشکی، اضافه کرد: اقدامات آنها به دلیل کمبودهای گسترده ای که بر اثر محدودیت های اعاقتصادی بر دسترسی مردم ما به تجهیزات پزشکی/دارویی اتفاق افتاده، کُند شده است.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران سپس درباره تصویر لیستی که در این توئیت الصاق نموده، شرح داد: ضروری ترین احتیاجها در زیر ذکر شده اند. ویروس ها تبعیض قائل نمی شوند. پس بشریت هم نباید قائل گردد. ظریف همچنین از صندوق بین المللی پول خواست تا دسترسی ایران به یاری های اقتصادی خارجی برای مقابله با ویروس کووید19 را تسهیل کند (جزئیات بیشتر).

سازمان ملل متحد همچنین گفته است که همه فعالیت های حاشیه ای آن از سه روز دیگر (16 مارس) تا انتها ماه آوریل به دلیل گسترش کرونا لغو خواهد شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 213

به "گوترش: به ایران برای مقابله با کرونا یاری می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوترش: به ایران برای مقابله با کرونا یاری می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید