117 تانکر حامل نفت ارزان در راه چین است

به گزارش دکترای اقتصاد، 117 نفتکش بسیار بزرگ با ظرفیت حمل 2 میلیون بشکه نفت خام به سمت چین می فرایند تا بین اواسط ماه مه تا اواسط اوت نفت خود را در بنادر این کشور تخلیه کنند یعنی چین طی سه ماه آینده حداقل 230 میلیون بشکه نفت دریافت می کند.

117 تانکر حامل نفت ارزان در راه چین است

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، به نقل از اویل پرایس، در حالیکه سایر کشور های جهان به تدریج از تعطیلی های ناشی از ویروس کرونا خارج می شوند، چین از قیمت فوق العاده پایین نفت برای ذخیره آن بهره می برد. تقاضای نفت جهان از سوی بزرگترین تولید کننده نفت جهان رو به افزایش است. در حال حاضر 117 نفتکش بسیار بزرگ با ظرفیت حمل 2 میلیون بشکه نفت خام به سمت چین می فرایند تا بین اواسط ماه مه تا اواسط اوت نفت خود را در بنادر این کشور تخلیه کنند. اگر این نفتکش های بزرگ حامل محموله های استاندارد نفت خام باشند، بدین معناست که چین طی سه ماه آینده حداقل 230 میلیون بشکه نفت دریافت می کند. این ناوگان از نفتکش ها از نظر تعداد بزرگترین ناوگانی است که تا حالا راهی بزرگترین وارد کننده نفت جهان شده است.

بسیاری از محموله های نفتی این ناوگان در ماه آوریل خریداری شده است یعنی زمانی که قیمت نفت پایین تر از سطح فعلی بود و نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا تا محدوده منفی سقوط کرده بود.

ماه گذشته پالایشگاه های چین که از تعطیلی های اعمال شده برای مهار گسترش ویروس کرونا خارج شده بودند، نفت بسیار ارزان آلاسکا، کانادا و برزیل را خریداری می کردند و از تخفیف های هنگفتی که بسیاری از درجات نفت خام به چین پیشنهاد می دادند بهره می بردند. این در شرایطی بود که هیچ تقاضایی از سایر نقاط جهان برای نفت وجود نداشت.

همچنین تخمین زده می شود چین در سه ماهه اول 2020 از شرایط قیمت پایین نفت استفاده کرده و با دو برابر مقدار قبلی ذخایر استراتژیک خود را پر کرده باشد. به این ترتیب چین با فرستادن واردات نفت خود به ذخایر استراتژیک به جای کاهش حجم واردات، به نحوی از بازار نفت دربحبوحه کاهش تقاضا حمایت کرده است.

نفت خام چین در ماه آوریل با افزایش تقاضا برای سوخت و آغاز فعالیت پالایشگاه ها تا 9.84 میلیون بشکه در روز افزایش یافت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 372

به "117 تانکر حامل نفت ارزان در راه چین است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "117 تانکر حامل نفت ارزان در راه چین است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید