اتفاق تلخ در حیات وحش؛ پلنگ بچه یوزپلنگ را کشت

به گزارش دکترای اقتصاد، در اتفاقی تکان دهنده که در پارک ملی کروگر اتفاق افتاده یک توله یوزپلنگ هدف حمله مرگبار یک پلنگ نهاده شد.

اتفاق تلخ در حیات وحش؛ پلنگ بچه یوزپلنگ را کشت

به گزارش خبرنگاران، یک گروه سافاری که در روز آدینه 21 ژانویه 2022 به پارک ملی کروگر رفته بود ویدئویی از لحظه وقوع این اتفاق تلخ و بسیار تکان دهنده را ضبط نموده است.

یکی از اعضای این گروه می گوید: اوایل صبح در حال مشاهده یک توله پلنگ بودیم. پلنگ روی درخت بود و توله از درخت بیرون پرید و در میان بوته ها ناپدید شد. تصمیم گرفتیم به نقطه ای دیگر برویم، جایی که سه یوزپلنگ را دیدیم.

هوا بسیار گرم بود و ما تصمیم گرفتیم تصاویری از یوزپلنگ در حال قدم زدن در بستر رودخانه با دو توله در حال بازی ضبط کنیم. ناگهان از لابه لای علفزار، پلنگی ظاهر شد و یکی از توله های یوزپلنگ هدف حمله خود قرار داد.

توله بی دفاع از ضربه و حمله بی امان فلج شد. یوزپلنگ مادر سعی کرد توله اش را نجات دهد و با پلنگ مقابله کند. یوزپلنگ به تعقیب پلنگ مهاجم پرداخت و او را دور کرد. توله خسته بود و تمام تلاشش را کرد تا بلند گردد و فرار کند، اما به شدت مجروح شده بود. پلنگ دوباره ظاهر شد، توله را تعقیب کرد و در نهایت او را در میان بوته ها کشت.

صبح روز بعد مادر و توله در بستر رودخانه نزدیک به جایی که پلنگ توله را کشت، دیده شدند. سه روز پس از کشته شدن توله، مادر و توله دیگر همچنان در سوگ از دست دادن آن بودند.

در ابتدا، این فقط یک مشاهده معمولی بود. هیچ کس پلنگ را ندید و تمام تمرکز ما روی یوزپلنگ بود. وقتی پلنگ به توله یوزپلنگ حمله کرد ما شگفت زده شدیم و شوکه شدیم! هیچ کس نمی توانست آنچه را که شاهد بوده باور کند! این همان نوع مشاهده حیات وحش بود که شما فقط در تلویزیون می بینید.

این اولین باری بود که شاهد کشته شدن یک یوزپلنگ به وسیله پلنگ بودیم. در حیات وحش هر مشاهده ای خاص و منحصر به فرد است، بنابراین برای هر اتفاقی باید آماده باشید.

منبع: فرارو
انتشار: 24 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1401 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 1411

به "اتفاق تلخ در حیات وحش؛ پلنگ بچه یوزپلنگ را کشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتفاق تلخ در حیات وحش؛ پلنگ بچه یوزپلنگ را کشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید