علم و تکنولوژی

فراخوان داوطلبان برای تزریق واکسن ایرانی کرونا

خبرنگاران : عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: به زودی فراخوان افراد داوطلب برای تزریق واکسن ایرانی کرونا اعلام و تزریق از اوایل دی ماه آغاز می گردد.

20 دی 1399

نیم نگاهی به کشتی ها و زیردریایی های قدرتمند که آینده دریاها متعلق به آنهاست؛ قسمت اول

هر ساله کشتی های جنگی جدیدی ساخته می شوند تا اطمینان حاصل گردد که در صورت بروز جنگ این سدهای دفاعی غول پیکر در همه جای دریا و در هر نقطه ای از اقیانوس پهناور بتوانند از خود و دیگر ناوگان های دریایی محافظت نمایند.

19 دی 1399

ستون&zwnjهای فلزی اسرارآمیز؛ یک شوخی هنری با چاشنی فرازمینی!

اخیراً سازه های فلزی ستون مانندی که در کشورهای گوناگون دیده شده اند و توجه بسیاری از رسانه های سراسر جهان را به خود جلب کرده اند، و برآورد های مختلفی از ارتباط آنها با هنرمندان یا ترفندهای بازریابی گرفته تا حتی فرازمینی ها مطرح شد.

19 دی 1399

بانک اطلاعاتی پژوهشگران کشور تقویت می&zwnjشود

به گزارش خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، آیین افتتاحیه یازدهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران امروز 22 آذرماه، همزمان با شروع هفته پژوهش با حضور اشرف بروجردی، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه...

17 دی 1399

خبرنگاران بخش تولید در قم کانون جذب سرمایه&zwnjگذاران است

قم - خبرنگاران - مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری قم گفت: با تسهیل فرآیندهای اداری و حمایت مسئولان دستگاه های اجرایی از حضور بخش خصوصی در فعالیت های اقتصادی قم، بخش تولید در این استان به کانون حضور سرمایه گذاران تبدیل شده است.

15 دی 1399

تقویت میکروب ها زیر چتر آنتی بیوتیک

نزدیک به یک قرن از کشف اولین ترکیب آنتی بیوتیک توسط الکساندر فلمینگ که منجر به نجات جان میلیون ها انسان از بیماری های رایج عفونی که در آن سال ها بالاترین نرخ همه گیری و مرگ ومیر انسان ها را به دنبال داشت، می گذشت.

11 دی 1399

کم خوابی چه بر سر سلامتی شما می آورد؟

در سال 1942 میلادی متوسط ساعت خواب هشت ساعت بود، اما هم اکنون این میزان به 6.8 ساعت در هر شب رسیده است. میزان متوسط خواب ایده آل برای هر فرد بالغ در طول 24 ساعت شبانه روز بین 7 تا 9 ساعت است.

10 دی 1399

کارشناس سازمان بهداشت جهانی: گمان زیادی وجود دارد که منشاء کووید 19 چین نبوده است

کارشناس ارشد بخش فوریت های سازمان بهداشت جهانی تاکید نمود، این سازمان گمان زیادی دارد که منشاء ویروس کرونا چین نبوده است؛ جایی که این ویروس نخستین بار در بخش مواد غذایی یکی از بازارهای روز در دسامبر سال گذشته میلادی شناسایی و کشف شد.

6 دی 1399

برای چه کارهایی لازم نیست به شعبه بانک مراجعه کنید؟

افزایش سقف انتقال وجه کارت به کارت شتابی یکی از مواردی است که برای دوره کنونی در نظر گرفته شده تا نیاز مشتریان برای مراجعه به شعب بانکی به حداقل برسد.

3 دی 1399

معرفی کامل شرکت ناسا

سازمان ناساناسا (NASA) نام بزرگ ترین سازمان فضایی دنیا است که جزو برجسته ترین نام ها در صنعت هوافضا و اکتشافات فضایی به شمار می رود. این سازمان مجری تاریخی ترین پروژه های فضایی و بزرگ ترین اکتشافات علمی در صد سال اخیر بوده و در سطح دنیا بسیار شناخته شده می...

30 آذر 1399

کیت تشخیص سریع کرونا رونمایی شد

تهران (پانا) - صبح امروز از خط فراوری کیت سریع آنتی ژن کووید 19 با دقت 85 درصدی رونمایی شد.

28 آذر 1399

چراغ روشن ارتباطات در سراسر ایران

امروز 95 درصد مدارس و حدود 90 درصد دانش آموزان کشور به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت متصل شده اند و حتی روستاها نیز تحت پوشش زیرساخت های ارتباطی قرار گرفته اند.

27 آذر 1399

استخدام رایگان در 325 شهر کشور

یکی از دغدغه های جوانان پیدا کردن شغل ایده آل می باشد که معمولاً کاری زمانبر و پرهزینه است. در حال حاضر امکان استخدام رایگان کارجو در 325 شهر از 31 استان کشور در سامانه ملی کار فراهم شده است.

24 آذر 1399

ارسال اولین ماهواره 6G آزمایشی به مدار زمین توسط چین

چین اولین ماهواره 6G آزمایشی خود را روانه مدار زمین کرد. این در حالی است که بعضی از کشورها هنوز به شبکه 5G دسترسی پیدا نکردند.

23 آذر 1399

شرح نوبخت در خصوص فرآیند تخصیص اعتبار برای ساختمانی در دانشگاه شهید بهشتی

با توجه به انتشار خبری در مورد فرایند تخصیص اعتبار 120 برای خرید ساختمانی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی رئیس سازمان برنامه و بودجه طی نامه ای به رییس دفتر رییس جمهور فرآیند این تخصیص بودجه را تشریح کرد.

21 آذر 1399

بیماری هایی که به احتمال زیاد در آینده همه گیر می شوند!

آینده چه شکلی است و چه بیماری هایی به سراغمان خواهدآمد ؟ این سوالی است که در مطلب زیر به آنالیز روانشناختی آن پرداخته ایم.

20 آذر 1399

چگونه اتاق و وسایل مشترک با فرد مبتلا به کرونا را تمیز و ضدعفونی کنیم؟

تسنیم/ بسیاری از افراد مبتلا به کووید19 نیاز به بستری ندارند و می توانند طبق تشخیص پزشک، با رعایت نکات بهداشتی، در منزل خود قرنطینه شوند؛ اما ایزوله شدن در منزل، مستلزم رعایت نکاتی است تا ویروس کرونا از فرد آلوده به سایر اعضای خانواده منتقل نشود.

19 آذر 1399

رویدار شاخص کمپ از سوی دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار می گردد

امور فناوری ارتباط با صنعت و کارآفرینی دانشگاه شهید باهنر کرمان رویداد شاخص کمپ را با هدف تشکیل استارتاپ هایی در زمینه تامین سفارشی قطعات یدکی صنایع مختلف برگزار می نماید.

17 آذر 1399

بزرگترین عملیات آمریکا علیه ایران، چین و روسیه

خبرنگاران : منابع خبری گزارش داده اند وزارت امنیت داخلی آمریکا در حال برنامه ریزی برای انجام بزرگترین عملیات جهت محافظت از انتخابات آمریکا در برابر چیزی است که احتمال دخالت ایران، روسیه و چین خوانده شده است.

11 آذر 1399

بیست و دومین همایش کشوری آموزش علوم پزشکی اردیبهشت ماه 1400 برگزار می گردد

بیست و دومین همایش کشوری آموزش علوم پزشکی 29 تا 31 اردیبهشت ماه 1400 برگزار خواهد شد.

10 آذر 1399
تعداد: (120)