ارتقاء تمرینات ورزشی با آینه های هوشمند

به گزارش دکترای اقتصاد، محققان، یک سامانه آموزشی بر اساس هوش مصنوعی ابداع کرده اند که قادر است به شکلی جامع تر از مربیان ورزشی تمرینات تناسب اندام کاربران را هدایت و ارزیابی کنند.

ارتقاء تمرینات ورزشی با آینه های هوشمند

در سال های اخیر مهندسان و دانشمندان رایانه ابزارهای فناوری مختلفی ابداع کرده اند که می تواند تجربه آموزش تندرستی را ارتقاء دهد. ساعت های هوشمند، ردیاب های سلامتی، گوشی ها یا هدفون های ضدعرق و تجهیزات هوشمند بدن سازی خانگی از جمله این ابداعات هستند.

مدل های تازه پیشرفته محاسباتی به خصوص الگوریتم های یادگیری عمیق، این پتانسیل را دارند که این ابزارها را بیش از پیش بهبود بخشند تا این ابزارها بیشتر نیازهای کاربران را تامین کنند. محققان دانشگاه برشیا در ایتالیا به تازگی یک سامانه دید رایانه ای ابداع کرده اند که می تواند تاثیرگذاری و کارایی آموزش سلامتی و تمرینات تناسب اندام را در خانه و باشگاه های ورزشی ارتقاء دهد.

این سامانه بر پایه الگوریتم یادگیری عمیق پایدار است که برای شناسایی و تشخیص حالت های بدنی در تصاویر ضبط شده ویدئویی آموزش دیده است. به گفته محققان، این دستگاه بر اساس الگوریتم اسکلت بندی (skeletonization) کار می کند و می تواند بهترین راه آموزش و تمرین را برای هر فرد مشخص کند.

یکی از مزیت های این سیستم این است که هیچ بخشی در تماس با کاربر وجود ندارد بلکه با وجود دوربین ها و با اپلیکیشن های هوش مصنوعی حرکات کاربر ارزیابی می شود. این آینه هوشمند در حالت ایده آل قادر خواهد بود که تمرین های تناسب اندام را همانند مربیان شخصی و به شکلی جامع تر ارزیابی کند.

منبع: تک اکسپلور

خبرنگاران علمی پزشکی فناوری

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 27 شهریور 1401 بروزرسانی: 27 شهریور 1401 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 1508

به "ارتقاء تمرینات ورزشی با آینه های هوشمند" امتیاز دهید

2 کاربر به "ارتقاء تمرینات ورزشی با آینه های هوشمند" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتقاء تمرینات ورزشی با آینه های هوشمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید