اعتراف عضو شورای شهر به قتل زن دومش ، در دادگاه تهران چه گذشت؟

به گزارش دکترای اقتصاد، با شکسته شدن حکم زندان عضو شورای شهر که زن دومش را به خاطر اختلاف خانوادگی با ماشین زیر گرفته و موجب مرگ وی شده بود وی بار دیگر در دادگاه پای میز محاکمه ایستاد.

اعتراف عضو شورای شهر به قتل زن دومش ، در دادگاه تهران چه گذشت؟

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از خبرنگاران، امیر 56 ساله که عضو شورای شهر بود بیست و یکم تیرماه سال 96 به دنبال اختلاف خانوادگی با همسر دومش به نام اعظم وی را در یکی از خیابان های ورامین با ماشین زیر گرفت و گریخت.

پیکر نیمه جان زن میانسال که از سوی شاهدان به بیمارستان منتقل شد، اما وی ساعتی بعد به خاطر شدت جراحات جان سپرد.

در آنالیز ها و بازپرسی از عابرانی که شاهد ماجرا بودند روشن شد زن میانسال در حال پیاده شدن از خودرو همسرش بود که وی با سرعت عبور کرد و پس از رد شدن از روی همسرش گریخت.

اظهارات شاهدان کافی بود تا عضو شورای شهر به اتهام قتل عمدی بازداشت گردد. این مرد در بازپرسی ها ادعا کرد مرگ همسرم در تصادف رخ داد و عمدی نبوده است.

امیر ادعای دیگری را بیان نمود و گفت: همسرم را اتفاقی در خیابان دیدم و برای سوار شدن او به ماشین اصرار کردم، اما او سوار نشد و با هم بحث کردیم. هنگامی که می خواستم از کنارش عبور کنم آیینه بغل ماشین با او برخورد کرد و روی زمین افتاد. من قصد کشتن او را نداشتم، چون مادر سه فرزندم بود.

اما مادر اعظم علیه دامادش شکایت کرد و گفت دامادش در 9 سال زندگی مشترک بار ها دخترش را تهدید به مرگ نموده بود.

به این ترتیب برای مرد میانسال کیفرخواست صادر و پرونده اش برای رسیدگی به شعبه یازدهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

درخواست حکم قصاص برای عضو شورای شهر تهران در دادگاه

در ابتدای جلسه مادر اعظم و پسر عظیم امیر برای وی حکم قصاص خواست.

پسر عظیم قربانی گفت:من یک خواهر و برادر خردسال دارم که به سن قانونی نرسیده اند. اما من از طرف خودم برای پدرم قصاص می خواهم. مادرمان همسر دوم پدرمان بود. پدرمان از همسر اولش نیز سه فرزند دارد. پدرمان مدتی بود با مادرمان درگیر بود و اختلاف های آن ها بالا گرفته بود. به همین خاطر هم پدرمان، مادرمان را با ماشین زیر گرفت و او را کشت.

سپس متهم در صندلی ویژه ایستاد و گفت: قبول دارم با همسر دومم اختلاف داشتم، اما هرگز راضی به مرگ او نبودم. ما مدتی بود مدام با هم درگیر بودیم. آن روز وقتی دعوا داخل ماشین بالا گرفت همسرم قصد پیاده شدن از ماشین را داشت. او حتی اجازه نداد ماشین را به طور کامل متوقف کنم. من هم که عصبانی بودم وقتی همسرم در حال پیاده شدن از ماشین بود بود حرکت کردم و او روی زمین افتاد. اما واقعا قصد زیرگرفتن و کشتن او را نداشتم. من میخواستم فقط دست و پای همسرم بشکند و او تنبیه گردد.

وی در حالی که سرش را پایین انداخته بود روبه روی فرزندانش ایستاد و گفت: من هیچ وقت راضی به مرگ مادرتان نبودم. من سال ها با او زندگی خوبی داشتم و مرگ او یک اتفاق بودم. حالا شرمسار شما هستم و حاضرم 600 میلیون تومان پول و یک قطعه زمین که در شریف آباد دارم را به عنوان دیه بپردازم.

با اظهارات این متهم و پشیمانی وی، مادر قربانی و پسر عظیم اعظم اعلام کردند به حرمت سالروز شهادت امام جواد حاضر به گذشت هستند و با دریافت دیه از قصاص گذشت می نمایند.

در پایان جلسه قضات وارد شور شد و با توجه به رضایت اولیای دم وی را به 3 سال زندان محکوم کرد. اما این حکم در شعبه هفتم دیوان عالی کشور تحت رسیدگی نهاده شد و تایید نشد.

قضات عالی رتبه اعلام کردند برای دو فرزند صغیر قربانی قیم معین نشده و تکلیف درخواست آن ها در این پرونده روشن نیست و سهم آن ها معلوم نشده است. از طرفی تحقیقات درباره ادعای غیرعمدی بودن قتل از سوی متهم تکمیل نشده و ضروری است تحقیقات در این زمینه تکمیل گردد.

با شکسته شدن این حکم پرونده برای رسیدگی دوباره به شعبه همعرض ارسال شد. با تکمیل تحقیقات ودر حالی که مرد میانسال توانسته بود رضایت قطعی اولیای دم را جلب کند از جنبه عمومی جرم در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران از خود دفاع کرد. وی ابراز پشیمانی کرد و گفت: من توانسته ام رضایت قطعی اولیای دم را جلب کنم و حالا از قضات دادگاه یاری می خواهم. می خواهم تا زودتر آزاد شوم و گذشته را برای فرزندانم جبران کنم.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و وی را به 30 ماه زندان محکوم کردند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 21 بهمن 1399 بروزرسانی: 21 بهمن 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 785

به "اعتراف عضو شورای شهر به قتل زن دومش ، در دادگاه تهران چه گذشت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراف عضو شورای شهر به قتل زن دومش ، در دادگاه تهران چه گذشت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید