اگر واردکننده متخلفی را می شناسید با اسناد و مدارک به قوه قضائیه معرفی کنید

به گزارش دکترای اقتصاد، تهران (پانا) - اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران از عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ایران خواست تا با ارائه اسناد و مدارک سوء استفاده کنندگان از قوت مردم را به سازمان های نظارتی و قوه قضائیه معرفی نماید تا دیگر چنین تخلفاتی تکرار نشود و این افراد به اشد مجازات برسند.

اگر واردکننده متخلفی را می شناسید با اسناد و مدارک به قوه قضائیه معرفی کنید

به گزارش روابط عمومی اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام وطیور ایران (آوندا)، در مورخ یکشنبه چهارم آبان ماه 1399 ، احد آزادیخواه عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس مدعی شد که بعضی از واردکنندگان نیمی از نهاده های دامی وارداتی خود را به وسیله سامانه بازارگاه توزیع نمی کنند و بعضا شرکتهای واردکننده نهاده های دامی مبالغی را خارج از سیستم نظارتی از مرغداران دریافت می کنند که بازار سیاه را به همراه داشته است.

دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران طی نامه ای به ایشان خواهان معرفی متخلفان به قوه قضائیه با ارائه سند و مدارک شد.

در متن نامه آمده است:

جناب آقای احد آزادیخواه

عضو محترم هیئت رییسه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی

با سلام و احترام؛

در جراید کشور به نقل از جنابعالی آمده که بعضی واردکننده ها نیمی از نهاده دامی وارداتی خود را به وسیله سامانه بازارگاه توزیع نمی کنند و بعضا شرکت های واردکننده نهاده دامی مبالغی را خارج از سیستم های نظارتی از مرغداران دریافت می کنند که بازار سیاه را به همراه داشته است.

قطعاً در صندلی جنابعالی اطلاعات واصله می بایست مستند به مدارک قابل قبول باشد به عنوان اتحادیه این صنف در خواست جدی و فوری داریم که مدارک مربوط را به سازمان های نظارتی و قوه قضاییه ارجاع فرمایید تا به آنها رسیدگی و خاطیان را به اشد مجازات برسانند زیرا سوء استفاده از قوت مردم گناهی نابخشودنی است و وظیفه جلوگیری و عدم تکرار آن به عهده تمامی افراد و نهادهای ذیربط می باشد.

در این مقال مواردی به توضیح زیر را جهت تشحیذ ذهن حضرتعالی یادآور می شود:

1- در تاریخ 19/03/99 واردکنندگان نهاده های دام و طیور موظف شدند ذرت را علاوه بر کنجاله سویا و جو که قبلا در بازارگاه عرضه می شد به وسیله سامانه مذکور به بازار عرضه کنند.

2- ترخیص نهاده های ذرت، کنجاله و جو که از خارج توسط تجار به گمرکات کشور وارد می گردند فقط با عرضه کلی آن در سامانه بازارگاه میسر می باشد و هیچگونه نهاده ای خارج از سامانه در اختیار وارد کننده قرار ندارد که بتواند مستقیما به بازار سیاه عرضه کند.

3- نظام سامانه بازارگاه به گونه ای طراحی شده که ارتباط مستقیمی بین خریدار و فروشنده وجود ندارد و لذا دریافت وجه جداگانه به هیچ وجه مقدور نیست.

4- وزارت جهاد کشاورزی و ارگان های نظارتی از قبیل ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، سازمان حمایت و تعزیرات و امثالهم مستمرا بر جریان معاملات و جابجایی نهاده های وارداتی نظارت دارند و در صورت کوچکترین جابجایی خارج از سامانه بازارگاه برای عوامل آن پرونده تشکیل می شود.

علیهذا با امعان نظر به موارد فوق از جنابعالی مجددا درخواست می شود مدارک و منابع اطلاعات خود در عرضه خارج از سامانه بازارگاه نهاده ها را به ارگان های فوق الذکر ارائه و معرفی فرمایید تا حقوق مردم تضییع نشود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 644

به "اگر واردکننده متخلفی را می شناسید با اسناد و مدارک به قوه قضائیه معرفی کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر واردکننده متخلفی را می شناسید با اسناد و مدارک به قوه قضائیه معرفی کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید