با [ 10 ایده نو ] چیدمان سبک مینیمال در طراحی داخلی آشنا شوید

به گزارش دکترای اقتصاد، سبک مینیمال و یا سبک مینیمالیسم، یکی از سبک های مدرن در طراحی داخلی محسوب می شود. این سبک مینیمال در طراحی داخلی با شلوغی و عدم نظم بیگانه بوده و با نور، تعادل بصری، چیدمان خلوت و مدرن رابطه مستقیم دارد. ما در این مقاله قصد داریم هر آنچه که باید درباره سبک مینیمال بدانید را بیان کنیم.

با [ 10 ایده نو ] چیدمان سبک مینیمال در طراحی داخلی آشنا شوید

مفهوم سبک مینیمال در طراحی داخلی

مانترای سبک مینیمال در طراحی داخلی وابسته به سادگی ظاهری است. من باب تفهیم سبک مینیمال کافی است، فضایتان را خلوت نگه دارید، دکوراسیون را تعدیل نمائید و از شدت هرچیزی بکاهید. در واقع می توان گفت، سبک مینیمال در دکوراسیون داخلی با شعار هرچه کمتر، بهتر! مطرح شده است.

وضوح سطوح، خطوط مدرن، چیدمان خلوت، پالت رنگی مختصر و پس زمینه روشن همه آن چیزی است که باید با سبک مینیمال در طراحی داخلی مطرح گردد. بنابراین، به جای تعریف مینیمالیسم با پالت ها و لایه های گرم و غنی سعی کنید همه چیز را روشن و مختصر و مفید نشان بدهید.

چطور به سبک مینیمال در طراحی داخلی روی بیاوریم؟

به منزله درک سبک مینیمالیسم در طراحی داخلی نکات ذیل را مطالعه فرمائید. با نکات ذیل قادر خواهید بود بعضی ویژگی های مطرح این سبک و استایل را به دکوراسیون فعلی فضایتان تزریق کنید.

  • سبک مینیمال استعاره ای از زیباییِ ضروری (زیباییِ بنا به ضرورت) می باشد. بنابراین، سعی کنید این سبک را با استفاده از اسباب و اثاثیه ضروری تان جشن بگیرید.
  • سادگی و احتیاج دست به دست همدیگر داده اند تا بیان گر سبک مینیمال در طراحی داخلی باشند. بنابراین، پیش از آنکه وسیله تازه ای بخرید، از وجود فضای کافی و ویرایش مطلوب طراحی فعلی آگاهی یابید.
  • شعار هرچه کمتر، بهتر! را سر لوحه زندگی تان قرار بدهید و سعی کنید پیش از آنکه به فکر طراحی داخلی باشید، غنیمت کردن را بیاموزید. این موضوع بر روی چیدمان مینیمالیستی دکوراسیون هم تاثیرگذار خواهد بود.
  • بر روی قفسه بندی مدرن و نظافت روتین متمرکز باشید و شکل و شمایل دکوراسیونتان را هماهنگ و کاربردی نگه دارید.

رنگ های موثر در سبک مینیمالیسم

بسیاری از رنگ های موثر در سبک مینیمالیسم در پالت های رنگی مختصر تعریف شده است. و رنگ های خنثی جزء رنگ های موثر سبک مینیمال در طراحی داخلی به تعداد می فرایند. بنابراین، اگر در پی دکوراسیون مدرن مینیمالیستی هستید، کارتان را با سایه های سفید، کرم، مشکی و خاکستری به انتها برسانید.

گفتنی است، شما قادر خواهید بود تفکیک را با استفاده از رنگ های مرتبط به همدیگر تفهیم نمائید.

مدل مبلمان در سبک مینیمالیسم

سعی کنید به پیروی از سبک مینیمال در طراحی داخلی از مبلمان ساده، مدرن و متنوع بنا به ضرورت و تعادل بصری فضا استفاده نمائید. بعلاوه، به منزله چیدمان مینیمالیستی ضروری است که مبلمان کمتر اما باکیفیت تر انتخاب کنید.

در مقابل، از خریداری و چیدمان مبلمان ترند شده به خصوص مدل های کلاسیکِ کار شده و شلوغ اجتناب ورزید.

استایل بافت های مورد استفاده در سبک مینیمالیسم

هر خانه مدرن و مینیمالیستی باید مجموعه ای از بافت ها و ساختارهای هماهنگ باشد تا از لحاظ بصری متعادل به نظر برسد و در عین حال، از لحاظ جلوه بصری گرم و غنی کم نداشته باشد. به اسم مثال، اگر به سبک مینیمال در طراحی داخلی تصویر فوق نگاهی بیاندازید، متوجه لایه های به کار رفته روی تختخواب خواهید شد. با وجود آنکه لایه های متعددی روی تخت خواب به کار رفته، اما چشمتان هرگز احساس خستگی را تجربه نمی کند.

برای آنکه سبک مینیمال در طراحی داخلی را به طور کامل و بی نقص اجرا نمائید، به مجموعه ای از طیف رنگ های مکمل متوسل شوید و دکوراسیون مینیمالیستی خود را با بعضی بافت های غیرمترقبه نظیر انواع خز، پوست چرم حیوانات و پارچه های بافت دار تکمیل کنید.

وقتی پای پرینت ها، طرح ها و الگوها به سبک مینیمالیسم کشیده می گردد، بهتر است از استفاده و به کارگیری طرح های گرافیکی شلوغ صرف نظر کنید و در عوض، الگوهای گرافیکی خلوت با پالت های رنگی مختصر به کار ببرید. طرح های اینچنینی فضایتان را روشن و منظم نشان می دهند.

لوازم جانبی در سبک مینیمالیسم

سبک مینیمال در طراحی داخلی جای اسباب و اثاثیه گرانقیمت، ارزشمند، قابل تبدیل و گردآوری می باشد. با وجود آنکه بعضی از افراد بر این تصورند که دکوراسیون مینیمالیستی جایی برای لوازم تزئینی نیست، اما، می توان اسباب و اثاثیه کمتری چیدمان کرد تا با تاکتیک بیشتری وارد عمل شوید. این بدان معناست که می توانید راحت تر اسبابتان را جابجا کنید و آن ها را فصل به فصل عوض بدل کنید.

لوازم تزئینی-ای انتخاب کنید که از تاثیر سنگین بصری تهی باشند. بیش از حد درگیر ترکیب رنگ ها نشوید و خودتان را از اصول چیدمان و دکوراسیون مینیمالیستی دور نکنید!

منبع: اتاق
انتشار: 11 شهریور 1400 بروزرسانی: 11 شهریور 1400 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 1140

به "با [ 10 ایده نو ] چیدمان سبک مینیمال در طراحی داخلی آشنا شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با [ 10 ایده نو ] چیدمان سبک مینیمال در طراحی داخلی آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید