تور دبی ارزان: شرایط متفاوت احمد نوراللهی در امارات

به گزارش دکترای اقتصاد، با حضور یکی از دو بازیکن ایرانی تیم فوتبال شباب الاهلی در نشست مطبوعاتی پیش از دربی امارات بین این تیم و العین، معین بود که مهدی علی سرمربی سابق تیم ملی امارات که راهنمایی شباب الاهلی را برعهده دارد، میخواهد به شماره هفت خودش نقش ویژه ای در این بازی بدهد.

تور دبی ارزان: شرایط متفاوت احمد نوراللهی در امارات

با تور دبی ارزان در زیباترین سواحل خلیج فارس استراحت کنید و شهری پر زرق و برق، بین‌المللی و پیشرفته را سیاحت کنید.

چالش ویژه نوراللهی از زمان حضور در تیم الاهلی، مسئله بازی در پست 6 یا 8 بوده است؛ احمد در تیم ملی بیشتر بازیکنی است که با شرح وظایف یک هافبک دفاعی کامل بازی می نماید، اما در پرسپولیس آزادی عمل بیشتری داشت و نقش او به خصوص کمال کامیابی نیا در ترکیب بود، به سمت یک بازیکن شماره هشت میل می کرد.

او در الاهلی کج دار و مریض بازی نموده بود و هنوز معین نبود که سرمربی در نهایت او را برای چه نقشی انتخاب می نماید، به خصوص که پست 6 الاهلی در اختیار گانیف ازبک بازیکنی بوده که یکی از مهم ترین خارجی های این تیم محسوب می گردد؛ اما دیروز و با آغاز مسابقه، احمد نوراللهی با شماره 7 در عکس تیم الاهلی حضور یافت و از ابتدا به عنوان هافبک مرکزی وظایف دفاعی و پوشش مقابل مدافعان تیم را برعهده گرفت.

در نیمه اول البته اوضاع چندان خوب پیش نرفت و العین با مالکیت توپ بیشتر از 60 درصد، توپ و میدان را در اختیار داشت، اگر چه که الاهلی در حضور طرفداران خود در 10 دقیقه اول نمایش بهتری داشت، اما به مرور این شاگردان سرگئی ربروف بودند که پیروز شدند توپ و میدان را در اختیار بگیرند و گل هم به ثمر رساندند.

اما گل دیرهنگام بازیکنان العین که روی یک ارسال کرنر با ضربه سر تماشایی مهاجم خارجی این تیم به ثمر رسید، به سرعت به وسیله الاهلی جواب داده شد؛ در هجومی که احمد نوراللهی در متن آن قرار داشت و توپ در یک رفت و برگشت به کارلوس ادواردو رسید تا او دروازه العینی ها را باز کند. بازی با تساوی 1-1 در نیمه اول به سرانجام رسید، اما در نیمه دوم الاهلی با سیمایی کاملا هجومی وارد میدان شد تا بازی را از حریف صدرنشین خود ببرد.

از این به بعد توپ و میدان در اختیار قرمزپوشان میزبان با موضوع احمد نوراللهی بود که به عنوان یک هافبک دفاعی در میانه میدان آقایی می کرد، العین در این نیمه کمترین موقعیت را روی دروازه حریف ایجاد کرد و در اغلب اوقات مشغول دفاع و دفع توپ سراسیمه بود؛ نوراللهی هم که کاملاً معین بود از سوی سرمربی ماموریت دارد ستاره شماره 10 العین را مهار کند، علاوه بر این که از کنار او جنب نمی خورد، چندین بار هم در محوطه جریمه و پشت محوطه آفتابی شد و موقعیت هایی را برای تیمش خلق کرد. از جمله پاسی در زاویه بسته به مهدی قایدی رساند که با دفع دروازه بان همراه بود.

با این نمایش و در شرایطی که گزارشگر ابوظبی اسپورت بعد از نقدها نیمه اول، رو به تمجید از احمد نوراللهی آورده بود، به نظر او بالاتر از سایر چهره های شاخص و ملی پوش تیمش، برترین بازیکن میدان بود؛ آن هم در شرایطی که کارلوس ادواردو، برزیلی معروف الاهلی تا سرانجام در زمین باقی نماند و مهدی علی دست به تعویض او زد تا اعتماد کامل خود به احمد نوراللهی را نشان بدهد.

آمادگی احمد نور یک خبر خوب برای تیم ملی در آستانه آغاز مجدد مسابقاتی است که خیلی زود ما را سرگرم خود خواهد نمود؛ با این شرح که شاید اگر مهدی قایدی هم در این بازی زودتر به میدان می آمد، حالا الاهلی به جای تساوی، سه امتیاز این بازی را به دست آورده بود.

ورزش سه

منبع: فرارو
انتشار: 29 آبان 1400 بروزرسانی: 29 آبان 1400 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 1236

به "تور دبی ارزان: شرایط متفاوت احمد نوراللهی در امارات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور دبی ارزان: شرایط متفاوت احمد نوراللهی در امارات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید