با فرهنگ و آداب ورسوم مردم یونان آشنا شوید

به گزارش دکترای اقتصاد، مردم یونان بسیار مهمان‌نواز و خونگرم هستند. مردم یونان از سالیان دور تا به حال تحت تاثیر فرهنگ شرق و غرب قرار گرفته‌اند و مذهب نیز نقش اصلی در شکل‌گیری فرهنگ مردم آن دارد.

با فرهنگ و آداب ورسوم مردم یونان آشنا شوید

جامعه یونان در کشورهای غربی مذهبی‌ترین مردم را داردو کلیسا یکی از پایه‌های قدرت در کشور یونان بوده و مردم آن تحت تاثیر مذهب آداب‌ورسوم متفاوتی با دیگر کشورهای اروپایی دارد.

عموم مردم به ویژه شهر آتن تعطیلات آخر هفته را در این شهر گذرانده و در سواحل و تعطیلات چند روزه در روستاها و در تعطیلات فصلی در جزایر و مناطق دور تر سپری می‌نمایند. در طول تابستان ماه آگوست تقریبا کشور یونان تعطیل بوده که به شما توصیه می‌کنیم آن زمان را برای سفر به کشور یونان انتخاب نکنید.

مردم یونان نگاه مثبتی به وقایع دارند و با محبت با کودکان برخورد می‌کنند. فرهنگ رانندگی در مقایسه با کشورهای اروپایی در سطح پایین‌تری قرار دارد و برخی از مردم این کشور در رانندگی ملاحظات قانونی را رعایت نمی‎کنند و تخلف در رانندگی نیز به یک عادت تبدیل شده است. تور کشتی کروز یونان فرصتی مناسب برای آشنایی با فرهنگ و تمدن یونان است.

بازارهای محلی در محله‌های شهر آتن و سایر شهرها بصورت هفتگی بنام شنبه بازار، یکشنبه بازار برگزار می‌گردند که حس زنده بودن را به شهر القا می‌کنند و شور مردم را نشان می‌دهند.

خانواده جایگاه والایی در بین مردم یونان داشته و بنیاد خانواده از نهادهای اجتماعی تاثیر گذار بر جامعه به حساب می‌آید. زنان در جامعه یونان پس از ازدواج کاملا به اصالت خانواده اعتقاد دارند و اعضای یک خانواده همانند یک جامعه اسلامی نسبت به هم دارای عاطفه و احساسات گرم هستند.

مردم یونان متاثر از فرهنگ باستان خود و نگاه مثبت به تاریخ ایران و همچنین شرق دارند و براساس رسوم به جامانده از قبل در مواجه با ایرانیها احساس مثبت خود را بروز می‌دهند. تور جزایر یونان بدون ویزا پر از جاذبه برای بازدید بوده و یک سفر پرخاطره را برای شما رقم خواهد زد.

انتشار: 20 مرداد 1398 بروزرسانی: 25 آذر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 25

به "با فرهنگ و آداب ورسوم مردم یونان آشنا شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با فرهنگ و آداب ورسوم مردم یونان آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید