فرودگاه بین المللی پوکت تایلند

به گزارش دکترای اقتصاد، فرودگاه بین المللی پوکت (HKT)، دومین فرودگاه بین‌المللی پرتردد این کشور می‌باشد. سالانه بیش از 14 میلیون مسافر از دو ترمینال این فرودگاه استفاده می کنند و نزدیک به 100 هزار پرواز یک طرفه انجام می گیرد. موقعیت فرودگاه پوکت یکی از برجسته ترین نقاط در تایلند است که مستقیما در پشت ساحل Mai Kao قرار دارد.

فرودگاه بین المللی پوکت تایلند

تبدیل ارز در فرودگاه پوکت تایلند

پیشخوان های تبدیل ارز در سرتاسر فرودگاه پوکت هم در قسمت ورود و هم در قسمت خروج وجود دارند. پیشخوان های تبدیل ارز موجود در قسمت ورود با نشستن هر پرواز خیلی شلوغ می شوند و صف های طولانی با حرکت آهسته در جلوی آنها تشکیل می شود. با استفاده از یکی از بی شمار خودپرداز فرودگاه به جای پیشخوان تبدیل ارز راحتتر و سریعتر به نتیجه می رسید. اگر از خودپرداز استفاده می کنید مطمئن شوید که پشت کارت شما لگوی "Cirrus" نوشته شده باشد، که متذکر می شود کارت شما برای استفاده در خارج از کشور مناسب است. در تور تایلند در جزیره زیبای پوکت می‌توانید مناظر زیبایی را مشاهده نمایید.

ورودی فرودگاه پوکت تایلند

دو ترمینال فرودگاه پوکت یکی ترمینال قدیمی پروازهای داخلی و دیگری ترمینال جدیدتر پرواز های بین المللی است که از سپتامبر 2016 شروع به کار کرده است. در حالیکه ترمینال بین المللی دارای 15 پیشخوان مهاجرت می باشد، باز هم صف ها در این فرودگاه مخصوصا در فصل های اوج مسافر (دسامبر- می) بی نهایت طولانی و شلوغ هستند. پس آمادگی ایستادن در صف های طولانی را داشته باشید. پس از عبور از پیشخوان مهاجرت، 5 بخش مربوط به ساک و چمدان، 8 پیشخوان گمرک و یک باجه کنترل کارت ورود 300 متری قرار گرفته اند که باید از آنها هم عبور کنید تا به گزینه های مختلفی برای رفتن به داخل شهر برسید.

تاکسی از فرودگاه پوکت

یک ایستگاه تاکسی شناخته شده در ای در بیرون فرودگاه پوکت دقیقا در سمت راست خروجی اصلی وجود دارد. تاکسی های فرودگاه قرمز و زردرنگ هستند و اگر از تاکسی متر خود استفاده نمایند، می تواند وسیله مطمئنی برای رفتن به مقصد باشند. در زیر میانگین نرخ ها آورده شده، توجه داشته باشید که علاوه بر کرایه باید 100 بات بیشتر برای کارمزد فرودگاه بپردازید.

انتشار: 20 آذر 1396 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 83

به "فرودگاه بین المللی پوکت تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرودگاه بین المللی پوکت تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید