ارسال اولین ماهواره 6G آزمایشی به مدار زمین توسط چین

به گزارش دکترای اقتصاد، چین اولین ماهواره 6G آزمایشی خود را روانه مدار زمین کرد. این در حالی است که بعضی از کشورها هنوز به شبکه 5G دسترسی پیدا نکردند.

ارسال اولین ماهواره 6G آزمایشی به مدار زمین توسط چین

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

چین اولین کشوری است که توانسته ماهواره 6G آزمایشی خود را روانه مدار زمین کند. البته مدت زمان زیادی طول خواهد کشید تا این فناوری به طور عملی مورد استفاده قرار گیرد. غیر از چین چند شرکت دیگر نیز برای دستیابی به شبکه 6G فعالیت مینمایند. در ادامه این مطلب از خبرنگاران درباره اینترنت شبکه 6G چین بخوانید.

دانشگاه علم و فناوری الکترونیک چین اعلام نموده است ماهواره 6G آزمایشی این کشور توسط راکت Long March 6 به فضا پرتاب شده و بودجه آن نیز توسط مراکز آموزشی مهم کشور و سازمان هوافضا National Star تامین شده است. این ماهواره آزمایشی از استان شانشی و از مرکز پرتاب ماهواره Taiyuan به فضا ارسال شد.

هدف از ارسال ماهواره نیز حمل محموله ارتباطی و انجام آزمایش های بار تراهرتز برای ارتباط فرستنده و گیرنده خواهد بود. یکی از اساتید دانشگاه در خصوص ارسال ماهواره و هدف از ارسال آن گفته است : این ماهواره 70 کیلوگرمی قرار است به عنوان اولین تایید فنی ارتباطات تراهرتز در فضا شناخته گردد. در پیامی که دانشگاه در خصوص عملکرد ماهواره منتشر نموده ، قابلیت ها و مشاهده از راه دور و نظارت روی فجایع طبیعی نیز اشاره شده است. ارتباطات تراهرتز برای توسعه شبکه 6G به عنوان یک فناوری کلیدی محسوب خواهد شد و سرعت آن نیز بسیار بالا است. احتمالاً شبکه 6G ده برابر سرعت بالاتری نسبت به شبکه 5G خواهد داشت. این در حالی است که بسیاری از کشور های مختلف دنیا استفاده از تجهیزات 5G چینی را مطلقاً ممنوع اعلام کردند.

بیشتر بخوانید: ناسا خود را برای بازگشت به ماه در سال 2024 آماده می نماید و از همین حالا در فکر پیاده سازی زیر ساختی قابل اتکا برای شبکه 4G با همکاری نوکیا در آنجا است. برای مطالعه بیشتر مطلب نوکیا و ناسا ماه را به شبکه 4G LTE مجهز می نمایند را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 23 آذر 1399 بروزرسانی: 23 آذر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 678

به "ارسال اولین ماهواره 6G آزمایشی به مدار زمین توسط چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارسال اولین ماهواره 6G آزمایشی به مدار زمین توسط چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید