اسپیس ایکس خرس های آبی را به فضا می برد

به گزارش دکترای اقتصاد، قرار است اسپیس ایکس ماه آینده میلادی چند محموله علمی و آزمایشی به ایستگاه فضایی بین المللی ببرد که یکی از آنها خرس های آبی است تا ژن های مقاومت این حیوان در شرایط سخت بررسی شود.

اسپیس ایکس خرس های آبی را به فضا می برد

خرس آبی یا تاردیگرید موجودات آبزی و میکروسکوپیکی هستند که می توانند در شرایط سخت چه در زمین و چه در فضا زنده بمانند. دانشمندان معتقدند با کمک آنها می توان از فضانوردان محافظت کرد.

درهمین راستا قرار است در بیست و دومین مأموریت ارسال محموله اسپیس ایکس به ایستگاه فضایی بین المللی، این موجودات همراه چند آزمایش علمی دیگر به فضا بفرایند. این مأموریت قرار است در سوم ژوئن انجام شود.

خدمه ایستگاه فضایی بین المللی امیدوارند با مطالعه خرس های آبی ژن هایی را شناسایی کنند که به انطباق و زنده ماندن آنها در شرایط نامساعد مربوط است.

محموله باری اسپیس ایکس شامل پنبه، تراشه هایی از بافت هایی که برای ساخت مدل سه بعدی کلیه به کار می رود و ماهی مرکب است و به محققان کمک می کند به درک بهتری از تأثیرات میکروگرانش بر مقاومت پنبه، تشکیل سنگ کلیه و روابط همزیستی میان حیوانات دست یابند.

هدف تمام این پژوهش های پزشکی کشف روش هایی جدید برای مقاوم کردن بدن فضانوردان در فضا و البته ساکنان زمین است.

هرچند اسپیس ایکس قرار است انبوهی از آزمایشی های علمی را به ایستگاه فضایی ببرد اما برخی معتقدند خرس های آبی جالب ترین محموله ای هستند که به فضا می فرایند.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 29 خرداد 1400 بروزرسانی: 29 خرداد 1400 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 1021

به "اسپیس ایکس خرس های آبی را به فضا می برد" امتیاز دهید

1 کاربر به "اسپیس ایکس خرس های آبی را به فضا می برد" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسپیس ایکس خرس های آبی را به فضا می برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید