اپلیکیشن Petal Search، موتور جستجوی اختصاصی هوآوی

به گزارش دکترای اقتصاد، برنامه کاربردی و موتور جستجو پتال سرچ (Petal Search)، یک ابزار مفید از شرکت هوآوی است که در ابتدا کاربران از آن برای یافتن محتویات گوشی، فایل APK اپلیکیشن ها و جستجوی آنلاین استفاده می کردند. اما با گذشت مدتی کوتاه، این برنامه به سرعت پیشرفت کرده و اکنون به یک موتور جستجوگر قدرتمند و با قابلیت های متفاوت تبدیل شده است.

اپلیکیشن Petal Search، موتور جستجوی اختصاصی هوآوی

پتال سرچ در ابتدا به عنوان جایگزینی برای پیدا کردن فایل APK اپلیکیشن ها در مارکت های مختلف مورد استفاده قرار می گرفت، اما پیشرفت سریع این موتور جستجوگر هوآوی و استقبال گسترده کاربران، پتال سرچ را به یک پروژه بزرگ و جدی تبدیل کرده است.

در حال حاضر امکان جستجوی اخبار، تصاویر، ویدئو، فروشگاه ها و اطلاعات پروازها برای کاربران پتال سرچ فراهم شده است. هوآوی مانند سایر ارائه دهندگان موتور جستجو، برای نمایش نتایج بهتر جستجو با سایر شرکت ها همکاری دارد. این موارد شامل به روزرسانی های مستقیم از معتبرترین منابع است که در مورد آن منطقه جفرافیایی بهترین توان جستجو را دارند.

برای ارائه اطلاعات صحیح و به روز از مشاغل محلی، هوآوی از وجود شرکای منطقه ای و محلی بسیاری استفاده کرده است. در حال حاضر هواوی برای یافتن نتایج در کشورهای ترکیه و اسپانیا از موتور جستجوگر اختصاصی خود استفاده می کند و می تواند در بخش جستجو بر روی موبایل با سرویس های جهانی مانند Bing و Google رقابت کند.

در حال حاضر پتال سرچ برای نمایش نتایج تا حد زیادی به موتورهای جستجوگر سایر کشورها نیز وابسته است. اما هوآوی قصد دارد با طی کردن مراحل ابتدایی، به مرور خدمات اختصاصی خود را به کاربران افزایش دهد. در حال حاضر زمان مشخصی برای استقلال کامل و نهایی شدن جستجوگر پتال سرچ اعلام نشده اما تیم هوآوی کیفیت را به عنوان اولویت خود در این پروژه، هدف قرار داده است، به همین دلیل تا آماده شدن کامل پتال سرچ، برای نمایش نتایج بهتر در کشورهای مختلف از جستجوگرهای دیگر بهره خواهد برد.

در حال حاضر جستجوگر پتال سرچ در قسمت هایی از رابط کاربری EMUI هوآوی نیز ترکیب شده است. به طور مثال در رابط کاربری EMUI 11 با پایین کشیدن صفحه نمایش می توان به قسمت جستجو دسترسی پیدا کرد که از نتایج پتال سرچ استفاده کرده و دیگر نیازی به مراجعه به ویجت (Widget) یا خود برنامه پتال سرچ نیست.

همچنین هوآوی در آینده قصد دارد نتایج جستجوی دستیار صوتی Celia را نیز به پتال سرچ متصل کند تا این دو با هماهنگی بیشتری فعالیت کنند.

تنها چهار ماه از شروع به کار موتور جستجوی Petal می گذرد، اما پیشرفت سریع آن، نوید دهنده آینده روشنی برای این سرویس هوآوی است.

2121

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 11 آبان 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 590

به "اپلیکیشن Petal Search، موتور جستجوی اختصاصی هوآوی" امتیاز دهید

1 کاربر به "اپلیکیشن Petal Search، موتور جستجوی اختصاصی هوآوی" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپلیکیشن Petal Search، موتور جستجوی اختصاصی هوآوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید