اگر یک سوزن با سرعت نور به زمین برخورد کند چه می گردد؟

به گزارش دکترای اقتصاد، چیزی به سمت سیاره ما در حال حرکت است که می تواند به تمام زندگی روی زمین خاتمه دهد. این یک سوزن معمولی با وزن حدود 5 گرم است. چه اتفاقی پس از این برخورد برای زمین می افتد؟

اگر یک سوزن با سرعت نور به زمین برخورد کند چه می گردد؟

تینا مزدکی-احتمالاً تعجب می کنید که چرا اینقدر خطرناک است. آیا چیزی به این کوچکی واقعاً می تواند ضرری داشته باشد؟ گفتنش سخت است، زیرا با سرعت نور در حال حرکت است و ما واقعا نمی دانیم وقتی برخورد کند چه اتفاقی خواهد افتاد.

این به این علت است که خود این ایده فرضی است، بنابراین ما را با انبوهی از سوالات روبرو می نماید. اولین مورد این است: برای سوزن خیاطی در فضا چه اتفاقی می افتد؟ آیا واقعاً می تواند به سرعت نور شتاب بگیرد؟ جواب کوتاه، نه است. اما به این سادگی نیست.

در دنیا ما، هیچ چیز دارای جرم نمی تواند به سرعت نور برسد. انرژی ضروری است تا هر جسمی سریعتر حرکت کند. از آنجایی که نمی تواند بی نهایت انرژی وجود داشته باشد، هیچ چیز هرگز نمی تواند آنقدر شتاب بگیرد.

بنابراین، می توانیم کارها را ساده کنیم. فرض کنید که سوزن با 99.9 درصد سرعت نور حرکت می نماید. این چیزی حدود 299300 کیلومتر در ثانیه یا 1.08 میلیارد کیلومتر در ساعت است. با این سرعت، سفر از زمین تا خورشید حدود هشت 8 دقیقه طول می کشد. برای مقایسه، حداکثر سرعت یک موشک فالکون هوی 39600 کیلومتر در ساعت است و سریع ترین ماشین روی زمین بیش از 2 میلیون بار کندتر از سرعت نور است.

  • تقلای خنده دار فضانوردان برای راه رفتن روی ماه

  • این دو سرباز از 45 سال پیش در دورترین نقاط در حال خدمت هستند/ عکس

بزرگترین سنگی که تا به امروز به سیاره ما برخورد نموده، شهاب سنگ هوبا بوده است. وزن آن حدود 60 تن بود. حدود 80000 سال پیش به زمین افتاد و خسارات زیادی به بار آورد. آیا چیزی به کوچکی سوزن خیاطی ما می تواند همان اثر را داشته باشد؟ مطمئنا این کار را خواهد نمود! همه چیز به انرژی مربوط می گردد.

انرژی ای که سوزن در اثر انفجار آزاد می نماید، حدود 43 کیلوتن نیرو خواهد داشت. این کمتر از چیزی است که انسان می تواند ایجاد کند، اما همچنان می تواند منجر به آسیب های بزرگ گردد. بنابراین اگر در اخبار شنیدید که چیزی با سرعت نور به سمت زمین می رود، قطعاً باید پوششی پیدا کنید. آیا مردم می توانند از چنین برخوردی جان سالم به در ببرند؟ خوب، خیلی ترسناک خواهد بود.

یک فلش نور خیره نماینده با یک موج ضربه ای با نیروی باورنکردنی همراه خواهد بود. شیشه تمام خانه ها در شعاع 2.5 مایلی شکسته می گردد. حتی قوی ترین ساختمان ها فرو می ریزند. تمام آن انرژی که از سوزن ما می آید باعث آتش سوزی های جدی تا فاصله 1.5 مایلی از مرکز زمین لرزه می گردد. همه چیز در این نقطه اساساً بخار می گردد.

اگر سوزن به اقیانوس می رفت، شرایط کمی متفاوت می شد. درست مانند یک شهاب سنگ، برخورد آن باعث ایجاد یک سونامی بزرگ می گردد. اما موج شوک بر شهرهای بزرگ تأثیر نمی گذارد و مردم احتمالاً آسیب نخواهند دید. اگر چه اگر به سواحل شرقی ایالات متحده برخورد کند، این شی کوچک همچنان می تواند باعث سیل در نیویورک گردد.

اما اگر سوزنی مانند این وارد اتمسفر زمین گردد، اتفاقات دیگری ممکن است رخ دهد. از آنجایی که سوزن نزدیک به سرعت نور حرکت می نماید، در واقع دیگر یک جسم جامد نخواهد بود، بلکه بیشتر شبیه به دسته ای از اتم ها خواهد بود که در کنار یکدیگر پرواز می نمایند. بنابراین این امکان وجود دارد که سوزن درست از سیاره ما عبور کند، همانطور که از یک بالون عبور می نماید. خیلی سریع، در کسری از ثانیه اتفاق می افتد. هیچ کس حتی متوجه نمی گردد و مردم فقط دنبال کار خود می روند.

منبع: brightside

227323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 20 آذر 1402 بروزرسانی: 20 آذر 1402 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 1670

به "اگر یک سوزن با سرعت نور به زمین برخورد کند چه می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر یک سوزن با سرعت نور به زمین برخورد کند چه می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید