ایجاد منطقه آزاد گردشگری یزد جز برنامه های پیش روست

به گزارش دکترای اقتصاد، خبرگزاری مهر/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، ایجاد منطقه آزاد گردشگری یزد جز برنامه های پیش روست.

ایجاد منطقه آزاد گردشگری یزد جز برنامه های پیش روست

مهران فاطمی، استاندار یزد در ملاقات با شالبافیان، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی با اشاره به اینکه در مورد توسعه گردشگری طرح و در نهایت برنامه مناسبتی تعریف کردیم، گفت: گردشگری یکی از محورهای توسعه استان است و از برنامه های تحولی ما بشمار می رود، مصادیقی مانند ایجاد منطقه آزاد گردشگری جز برنامه های پیش روی ماست و بخش خصوصی نیز در این زمینه پای کار آمده اند.

استاندار یزد با بیان اینکه در حوزه میراث و صنایع دستی به سمت مسائلی رفتیم که جز آرزوها و انتظارات این حوزه و مطالبات بخش خصوصی بوده، گفت: برای محورهای تحولی تعریف شده یک نفر به عنوان مسئول انتخاب کردیم تا هر هفته برای همه محورها گزارش دهند و پیگیر هستیم.

او اظهار داشت: برای پیگیری مطالبات و برنامه ها از هیچ تلاشی فروگذار نیستم و از پیگیری استانی تا ملی در سطح مدیریتی و کارشناسی را شخصا دنبال می کنم.

علی اصغر شالبافیان در ملاقات با استاندار و جمعی از مسئولان یزد به ظرفیت صنایع در یاری به حوزه گردشگری اشاره نمود و گفت: در محدودیت های بودجه ای، صنایع بویژه ظرفیت مسئولیت های اجتماعی این بخش به خوبی در زمینه ایران هراسی می توانند به وزارت ما یاری نمایند.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه این مسئله بسیار مهم شده، گفت: متأسفانه کافی است تا رسانه های خارجی فضایی درست بیابند و تصویری منفی از ایران زیبا منتشر نمایند، در عین حال به نظر می رسد جریانی از این اقدامات ایجاد شده تا واقعیت ها را وارونه جلوه دهند.

شالبافیان بابیان اینکه صنایع استان یزد می توانند یاری زیادی به حوزه گردشگری داشته باشند و یزد می تواند محور این جریان سازی باشد، توضیح داد: یزد می تواند مانند سایر مباحث در این فرآیند نیز پیشگام بوده و سرمنشأ چنین اقداماتی در دیگر استان ها گردد.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به یاری بدون محدودیت صنایع اشاره نمود و گفت: صرف مبلغ خاصی مورد نظر نیست و آنها می توانند بدون محدودیت در این زمینه و براساس بضاعت صنایع خود یاری نمایند، در عین حال استاندار یزد می توانند جریان ساز این مقوله در بین استانداران نیز باشد.

منبع: همگردی
انتشار: 7 مرداد 1401 بروزرسانی: 7 مرداد 1401 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 1473

به "ایجاد منطقه آزاد گردشگری یزد جز برنامه های پیش روست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد منطقه آزاد گردشگری یزد جز برنامه های پیش روست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید