برگزاری مجامع چند نماد بورسی ، کدام شرکت ها سود نقدی دادند؟

به گزارش دکترای اقتصاد، به گزارش خبرنگاران، در آخرین روز معاملاتی هفته، بسیاری از شرکت ها مجامع عمومی سالیانه خود را برگزار یا تصمیمات گرفته شده در مجامع روزهای گذشته را را در وبسایت کدال منتشر کردند که یکی از مهمترین این تصمیمات معین سود نقدی تقسیمی میان سهامداران بود.

برگزاری مجامع چند نماد بورسی ، کدام شرکت ها سود نقدی دادند؟

شرکت بهمن دیزل (خدیزل) در مجمع عمومی سالیانه خود که در ساعت 15 امروز برگزار گشت ضمن استماع گزارش هیات مدیره و بازرس قانونی و تصویب صورت های مالی دوره مالی 98، به ازای هر سهم سود نقدی 22 تومانی در نظر گرفت این در حالی بود که سود خالص هر سهم این شرکت در سال مالی 98 معادل 2194 ریال بود. در واقع خدیزل تنها 10 درصد از سود محقق شده را میان سهامدارانش تقسیم می کند.

شرکت گروه دارویی البرز (والبر) یکی دیگر از شرکت هایی بود که ساعت 10 صبح امروز مجمع عمومی خود را برگزار کرد. در این مجمع این شرکت مقرر کرد که به سهامداران خود به ازای هر سهم 67 تومان سود نقدی پرداخت کند. رقمی که تقریبا 63 درصد سود محقق شده این شرکت در سال مالی 98 بوده است.

امروز همچنین مجمع عمومی شرکت شیر و گوشت زاگرس شهرکرد (زشگزا) برگزار گشت و این شرکت 8 میلیارد تومانی به ازای هر سهم خود 190 تومان سود تقسیمی را تصویب کرد. این در حالی است که سود شناسایی شده هر سهم این شرکت در سال مالی 98 معادل 2743 ریال بود.

شرکت فرآوری مواد معدنی ایران (فرآور) نیز که دیروز مجمع عمومی عادی سالیانه خود را برگزار کرده بود امروز خلاصه تصمیمات آنرا در کدال منتشر کرد که بر اساس آن سود نقدی 227 ریالی برای سهامداران این شرکت تصویب شد. سودی که معادل 50 درصد سود محقق شده این شرکت بوده است.

شرکت صنعتی پارس خزر (لخزر) نیز امروز گزارش تصمیمات مجمع عمومی روز دوشنبه خود را در کدال بارگزاری کرد که بر اساس آن این شرکت که در سال مالی 98 سودی 4365 ریالی را به ازای هر سهم محقق کرده بود، تنها 34 درصد از این سود را بین سهامدارانش تقسیم می کند و هر سهامدار می تواند به ازای هر سهم سود نقدی 150 تومانی را دریافت کند.

یکی دیگر از شرکت هایی که امروز مجمع عمومی خود را برگزار کرد، شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو (خوساز) بود که به دلیل این که در سال مالی 98 زیان ده بود توانست سود نقدی برای سهامدارانش تعیین کند. این در حالی است که مجمع عمومی شرکت های زرین معدن آسیا (فزرین) و مهندسی نصیر ماشین (خنصیر) و به دلیل نرسیدن به حد نصاب قانونی برگزار نشد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 16 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 477

به "برگزاری مجامع چند نماد بورسی ، کدام شرکت ها سود نقدی دادند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری مجامع چند نماد بورسی ، کدام شرکت ها سود نقدی دادند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید