حواشی شنای ترانه علیدوستی در اورکا

به گزارش دکترای اقتصاد، تهران(پانا) - ترانه علیدوستی در نقش ورزشکار شناگری بازی نموده که رکوردزنی اش با حواشی روبرو شد.

حواشی شنای ترانه علیدوستی در اورکا

به گزارش صبا، امروز دوشنبه 17 آبان ماه اولین تیزر فیلم سینمایی اورکا به کارگردانی سحر مصیبی رونمایی شد.

در ابتدای این تیزر اشاره شده که فیلم سینمایی اورکا بر اساس داستانی واقعی ساخته شده است. از این اشاره و توضیحاتی که در تیزر آمده، می توان گفت که این فیلم به ماجرای رکوردزنی الهام السادات اصغری بانوی شناگر ایرانی می پردازد که در اوایل دهه 90 رخ داد.

در آن موقع خودداری وزارت ورزش و جوانان از ثبت رکورد این بانوی شناگر و اقدامات اعتراضی اصغری، حواشی زیادی به راه انداخت.

طهورا ابوالقاسمی یکی از تهیه کنندگان فیلم سینمایی اورکا، بعدها فیلم مستندی به نام شناگر درباره الهام اصغری ساخت. در تصاویری که از رکوردزنی سوم او در سال 98 منتشر شده، ابوالقاسمی همراه با مهتاب کرامتی تهیه کننده مستند شناگر و دیگر تهیه کننده فیلم اورکا دیده می شوند که به اصغری تبریک می گویند.

در تیزر این فیلم، بخشی از یک گزارش منتشرشده در یک روزنامه ورزشی که ماجرای رکوردزنی را زیر سوال برده، با همان تیتر دیده می گردد. بر اساس تیزر، به نظر می رسد نام مرضیه اکبرآبادی معاون امور زنان وزارت ورزش و جوانان در این فیلم، به نظرآبادی تغییر نموده، اما کاراکتر الهام اصغری با همان نام و نام خانوادگی اصلی خودش در فیلم حضور دارد.

در فیلم سینمایی اورکا ترانه علیدوستی در نقش الهام اصغری جلوی دوربین رفته و مسعود کرامتی نقش پدر این کاراکتر را بازی می نماید. مهتاب کرامتی، مهتاب نصیرپور، محمد رشنو، حسن زارعی، سپیده علایی، آرمیک قریبیان، فاطمه نیشابوری، حمیده حمیدی، کاظم ابراهیم زاده، شکوفه موسوی و مبین رستگار دیگر بازیگران این فیلم اند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 دی 1400 بروزرسانی: 9 دی 1400 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 1276

به "حواشی شنای ترانه علیدوستی در اورکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حواشی شنای ترانه علیدوستی در اورکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید