حکم 10 سال زندان نجفی نقض شد

به گزارش دکترای اقتصاد، وکیل محمدعلی نجفی، شهردار اسبق تهران از نقض حکم 10 سال زندان وی در دیوان عالی کشور اطلاع داد.

حکم 10 سال زندان نجفی نقض شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری خبرنگاران، حمیدرضا گودرزی، وکیل مدافع محمدعلی نجفی شهردار سابق تهران گفت: شعبه 41 دیوان عالی کشور رای محکومیت موکلم را نقض نموده است و دیوان عالی هم اکنون پرونده را به شعبه هم عرض ارسال نموده است.

وی گفت: دیوان عالی پرونده را به دادگاه کیفری استان و بعد به شعبه جدیدی ارجاع می دهد و پس از آن جلسه دادرسی تشکیل و رای را صادر خواهند کرد اگر رای صادره بر مبنای نظر دیوان عالی و مناسب باشد، ما به آن اعتراض نمی کنیم اما اگر شعبه جدید هم اصرار به قتل عمد کند، مجدداً پرونده به دیوان عالی برمی گردد.

گودرزی گفت: زمانی که دیوان عالی رای را نقض می نماید و پرونده را به شعبه هم عرض می فرستد یعنی از نظر ماهیتی رای صادره را قبول ندارد این در حالی است که شعبه 9 دادگاه، قتل عمد را تایید نموده بود اما اکنون معنایش این است که شبه عمد بوده است.

وکیل مدافع محمدعلی نجفی گفت: در این صورت مجازات سبک، پرداخت دیه و حبس یک تا سه سال در نظر گرفته می گردد که در صورت رضایت شاکی نسبت به آن هم تخفیفات لازم اعمال خواهد شد .

وی اضافه نمود: رای هنوز ابلاغ نشده و ممکن است تغییرات دیگری هم در آن باشد و ظرف چند روز آینده نسبت به آن اطلاع رسانی کامل خواهد شد.

انتهای پیغام/4145

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 15 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 293

به "حکم 10 سال زندان نجفی نقض شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حکم 10 سال زندان نجفی نقض شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید