سایلوجمسکی؛ حیات وحش شگفت انگیز در مرز روسیه و مغولستان

به گزارش دکترای اقتصاد، پارک ملی سایلوجمسکی (Saylyugemsky National Park)، یک منطقه زیبا و دیدنی است که در مرز آلتای (روسیه) و مغولستان قرار گرفته است. جایی که حیات وحش نادر، دشت های وسیع، سرزمین های یخی و هوای سرد و کوهستانی اش، یک فضای خاص و شدیدا زیبا را شکل داده اند. پارک ملی سایلوجمسکی در سال 2010 میلادی برای محفاظت از پلنگ های برفی منطقه آلتای و قوچ های فرامرزی مغول تاسیس شد

سایلوجمسکی؛ حیات وحش شگفت انگیز در مرز روسیه و مغولستان

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

فرایند احداث این پارک ملی از سال های شروعین قرن 20، شروع شد و باورش سخت است که تا سال 2010 میلادی، برای بازگشایی این پارک هنوز تصمیم گیری نشده بود. تصمیم گیری برای احداث این پارک، با سختی ها و تاخیرهای پرتعدادی روبرو شد تا بالاخره گردانندگان سرزمین های آلتا و مغولستان، بر سر احداث یک پارک وحش ملی با نام سایلوجمسکی به اجماع رسیدند. همراه ما باشید تا طی قسمتی تازه از تورهای مجازی، به این منطقه بسیار زیبا و سرد، سفر کنیم.

با وجود اینکه در زمان تاسیس این پارک، منطقه ها زیادی برای حفاظت از حیوانات منطقه آلتا در نظر گرفته نشده بود؛ اما، حالا این منطقه ها آن هم در مقیاسی به شدت وسیع، برای پلنگ های برفی و سایر جانوانی که به مراقبت احتیاج دارند، ترتیب داده شده است. با رسیدن به پارک ملی سایلوجمسکی، می توانید حیوانات وحشی موجود در طبیعت آن را تماشا کنید.

جهانگرد ها با شرکت در تورهای مختلف، این قابلیت را دارند تا از تمامی نقاط پارک ملی فوق الذکر، بازدید نمایند. این تورها در ارتفاع 2500 - 3000 متری بالاتر از سطح دریاهای آزاد، برپا می شوند. گردشگران می توانند انتخاب نمایند که با ماشین، با اسب یا پای پیاده از این پارک تماشا نمایند. حتی اسنوموبیل هم برای تردد در این پارک برفی عظیم، در نظر گرفته شده است.

کوهستان های سایلوجم و اولاندریک در مرز روسیه، زیست گاه قوچ های مغول هستند و این گونه از جانوران را در منطقه نام برده از پارک ملی سایلوجمسکی می توان یافت. معمولا گردشگران این پارک زیبا و عظیم، به عکس برداری از گونه های مختلف گیاهی و جانوری پارک ملی سایلوجمسکی می پردازند. با وجود اینکه زمستان های این منطقه در سرمای منفی 50 درجه سانتی گراد جریان پیدا می نماید اما بازهم نمی تواند جلوی جهانگرد ها برای تماشا این سرزمین زیبا را بگیرد.

حالا و به لطف قدرت شبکه جهانی اینترنت، می توانید از بخش ابتدایی مطلب و تور مجازی جای گذاری شده در قسمت ابتدایی این پست، برای تماشا پارک ملی سایلوجمسکی بهره ببرید و بدون ترس از سرمای استخوان سوز یا حمله حیوانات وحشی، از این منطقه بی نهایت زیبا تماشا کنید.

منبع: گردشبان
انتشار: 10 مرداد 1400 بروزرسانی: 10 مرداد 1400 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 1101

به "سایلوجمسکی؛ حیات وحش شگفت انگیز در مرز روسیه و مغولستان" امتیاز دهید

1 کاربر به "سایلوجمسکی؛ حیات وحش شگفت انگیز در مرز روسیه و مغولستان" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سایلوجمسکی؛ حیات وحش شگفت انگیز در مرز روسیه و مغولستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید