کلبه جنگلی، کلبه چوبی ، در این 10 کلبه خیال را زندگی کنید

به گزارش دکترای اقتصاد، خیال کلبه های خیالی در کودکی نمی ماند، حتی توی بزرگسالی هم یک روزی، یک جایی دوباره فکر می کنیم همه زار و زندگی را جمع کنیم، با یا بی خداحافظی، با دست آنها که دوست شان داریم بگیریم، یا اصلا خود تنهای مان را بیندازیم توی کلبه ای که همیشه در خیال ساختیم و پرداخته ایم. کلبه ای که در آن همه چیز کامل است و هیچ تزاحمی در کار نیست، شادی ها با غم ها نیستند و سختی ها با آسانی و موفقیت ها با رنج. همه اش موفقیت است و شادی و آسانی در یک کلبه جنگلی، یک کلبه چوبی، یک کلبه درختی یا حتی یک کلبه شکلاتی. در خیال مان پایان بندی داستان زندگی مان مثل فیلم های هالیوودی پایان خوش دارد و خودمان قهرمان داستانیم. از آنجا که حتی آخرین تکنولوژی های روز دنیا، رویای آدم هایی مثل ما بوده، چرا کلبه این خیال نتواند به واقعیت تبدیل شود. بعد از خواندن این گزارش حالا شما کلبه هایی را می شناسید که انگار از داستان ها زده اند بیرون و آماده اند تا شما داستان تان را در آنها تعریف کنید. کلبه هایی که برای اقامت در آنها کافی است سراغ سایت مکانچی بروید و رزرو آنلاین کنید تا خیال تان را زندگی کنید. در اولین دیدار با هر کدام از کلبه ها اگر فکر کردید قبلا اینجا بوده اید یاد این گزارش بیفتید، چون با خواندن آن یک بار در هر کدام از کلبه ها زندگی کرده اید.

کلبه جنگلی، کلبه چوبی ، در این 10 کلبه خیال را زندگی کنید

کلبه های سنتی محبوب در تالش | اقامت با خانواده

دل تان هم سفر می خواهد هم بودن با خانواده، اما جور کردن سفری که همه افراد خانواده با هم باشند توی این دوره و زمانه کار راحتی نیست. اما برای اینکه هر دو را یکجا داشته باشید می توانید کلبه های سنتی محبوب در تالش را انتخاب کنید. اقامتگاهی در روستای گدول که از آنجا که جاده منتهی به آن بن بست است حسابی دنج شده. اینکه چطور قرار است اقامتی میان خانواده را تجربه کنید به این مربوط می شود اینجا پنج کلبه با فاصله های چهار متری دارد که همه افراد فامیل یکجا زندگی می کنند و شما مهمان یکی از کلبه ها می شوید. به قول اهالی این کلبه غریبه بین ما نیست. شاید برای همین است که فقط خانواده ها می توانند این کلبه را برای اقامت رزرو کنند. هر کدام از افراد فامیل کاری به عهده دارند، چند نفری صبح ها نان می پزند، جوان ترها دور و اطراف را نشان تان می دهند و می گردانندتان، بچه های فامیل دور و برتان می چرخند و خلاصه انگار که مهمان خانواده خودتان باشید. تا آنجا که اگر فصل مدرسه بچه ها نباشد می توانند خودشان برای تان آشپزی هم بکنند. هرچند روزهای مدرسه بچه ها هم اگر هوس غذای خانگی داشته باشید می توانید از قبل اطلاع دهید تا برای تان تهیه کنند. اگر هم خودتان دستی بر آتش دارید تجربه آشپزی در اینجا را از دست ندهید، نه فقط به خاطر اینکه کلبه اجاق گاز و یخچال و سینک ظرفشویی و ظروف آشپزی دارد، بلکه به خاطر مواد کاملا ارگانیکی که می توانید در اختیار داشته باشید، از گوشت و مرغ گرفته تا سبزی مواد اولیه ای است که اهالی روستا خودشان تولید می کنند، حالا خودشان نه، یکی دو روستا پایین تر یا بالاتر. اینجا آنقدر همه چیز بکر و طبیعی است که آب لوله کشی هم اب چشمه است. امکانات خواب کلبه سنتی است و رختخواب، اما سرویس بهداشتی فرنگی است و دوش هم دارد، البته اگر سرویس ایرانی هم برای مجموعه و مشترک تعبیه شده. همان طور که آدم از دیدار خانواده دل نمی کند، دل کندن از اینجا هم کار راحتی نیست، پس حداقل دو شب را در این اقامتگاه روزرو کنید که پشیمان می شوید.

کلبه های گلی ویشارده در لفور | جاذبه: سبک زندگی

گردشگری تنها به دیدن آثار تاریخی و جاذبه های طبیعی خلاصه نمی شود، بعضی ها سفر می کنند تا سبک زندگی های جدیدی را تجربه کنند. اگر جزو این دسته آخر هستید کلبه های گلی ویشارده در لفور را یک جایی گوشه ذهن تان به خاطر بسپرید. کلبه های 40 متری در روستایی کوچک که جمعیت واقعی روستایی دارد، مردمی که در این روستا زندگی می کنند و با کار کردن در باغ های پرتقال و شالیزار زندگی های شان را اداره می کنند. این کلبه ها همگی سرویس های بهداشتی ایرانی دارند و 12 متر تراس که انگار ساخته شده برای بیداری در خنکای شبانه. هرچند می توانید از رستورانی که به تان پیشنهاد می کنند غذا سفارش دهید، اما امکانات پخت و پز اینجا کامل است، تا خرید مواد غذایی هم تنها 2 دقیقه فاصله دارید، حتی اگر هوس شیرینی کرده باشید. جاده دسترسی به کلبه ها آسفالت است و هر کلبه ظرفیت 4 نفر را دارد. مجموعه دارای پارکینگ اختصاصی است که جهت تا پارکینگ آسفالت است و بعد از پارک ماشین تا رسیدن به کلبه ها 10 قدم فاصله است. امکان دسترسی خوب به نسل چهارم اینترنت تجربه متفاوتی از سبک زندگی روستایی به شما خواهد داد، در روستا و متصل به جان، انگار که جایی در میانه.

کلبه شیروانی ماسال | زندگی بدون اینترنت

زندگی بدون تکنولوژی و مخصوصا اینترنت از ژانرهای مورد علاقه سازندگان فیلم های علمی-تخیلی است، جایی که انگار دنیا تمام شده و آدم ها انگار نمی دانند که تا پیش از اینترنت چطوری زندگی می کرده اند. هرچند ما از سر اجبار هم زندگی بدون اینترنت را تجربه کرده ایم، اما اگر خواستید این بار با اختیار خودتان چن روزی فضاهای مجازی را ببوسید و بگذارید سر طاقچه می توانید کلبه شیروانی ماسال را برای اقامت انتخاب کنید. پنج کلبه چوبی نزدیک به هم در محوطه ای سبز و بکر و دست نخورده انگار که تصویر روستاهای سوییس یا چیزی شبیه جایی که داستان مجموعه تلویزیونی هایدی در آن می گذشت. بکر بودن زندگی در اولسبلنگاه با نبودن آب شهری، گاز لوله کشی و برق تشدید می شود، آنقدر که این کلبه ها یخچال ندارند. سبک زندگی ای که اهالی سال هاست آن را حفظ کرده اند. سرویس ایرانی و دوش در کلبه ها مهیاست. کلبه ها با بخاری نفتی گرم می شوند، پتو هم هست، اما در فصل سرد به تجهیزات بیشتری نیاز دارید که همراه می برید. سیستم سرمایشی هم ندارند، اما درباره این یکی به تجهیزات نیاز ندارید، این منطقه همیشه سال خنک است. آب این منطقه از چشمه است و برای روشنایی از موتور برق استفاده می کنند و تا بعد از نیمه شب چراغ ها روشن است، اما بعد از خاموشی می توانید از آسمان پاک و پر ستاره ماسال لذت ببرید. دیدن طلوع خورشید را در این ارتفاع از دست ندهید.

اقامتگاه ریژنه | گوراب زرمیخ و مه

به جای اینه توی چهاردیواری خانه از خواب بیدار شوید، چشم تان را که باز می کنید می بینید مه تا زمین رسیده و انعکاسش توی آب برکه پیداست، صدای رود و پرنده و گاوهای همسایه یکی در میان به گوش می رسد. دست و روی تان را توی رودخانه ای می شویید که تا همین چند دقیقه پیش مرغ های ماهیخوار ازش ماهی می گرفتند. می نشینید پای سفره ای که شیر و ماست و پنیرش محصول گاوهای همسایه ست، نان را صبح زود توی تنور برای تان پخته اند و زحمت نیمرو را هم همان مرغ هایی کشیده اند که دور و برتان می پلکند. این تصویر نه خواب است و نه خیال، اگر چند روزی را در کلبه چوبی ریژنه یا همسایه اش وینه بگذرانید. اقامتگاهی در روستای مرکیه در منطقه گوراب زرمیخ در 7 کیلومتری صومعه سرا. روستایی که مردمش با کشت برنج روزگار می گذرانند و به آرامی طبیعتی اند که در اقامت تان تجربه می کنید. کلبه ویژنه دو اتاق خواب دارد با ظرفیت میانگین 8 نفر. البته سر جمع سه تا تخت یک نفره بزرگ دارد اما از سرویس بهداشتی چیزی کم ندارد، هم سرویس ایرانی دارد و هم فرنگی و هم حمام مجزا. سیستم گرمایشی کلبه چوبی ریژنه هم همه سال به راه است. هر کلبه جنگلی علاوه بر تلویزیون و مبلمان و یخچال و فریزر، گاز و مختصری لوازم آشپزخانه دارد که بتوانید برای خودتان آشپزی کنید، اما اگر روزهای اقامت و سفر را به خودتان استراحت داده اید نگران خورد و خوراک تان نباشد. باز هم غذاهای محلی با مواد تازه با شما فاصله ای ندارد. مرغ ترش، سبزی پلو و ماهی، دلمه، میرزاقاسمی فقط بخشی از منوی کلبه جنگلی ریژنه است که می توانید برای ناهار و شام انتخاب کنید.

کلبه های 40 متری عادل در سوادکوه | کلبه روی آب

کلبه های عادل انگار قرار بوده یک تصویر خیالی را واقعی کند، تصویری از کلبه هایی که روی درخت یا روی آب ساخته می شوند. غیر از کلبه ای که 10 پله از زمین فاصله گرفته، بقیه، یعنی دو تای دیگر روی برکه ای با آب راکد ساخته شده اند، برکه ای که ماهی های کوی ژاپنی دارد. فقط اگر اردیبهشت تا اوایل پاییز اینجا باشید می توانید غذا خوردن این ماهی ها را تماشا کنید، چون بقیه سال در خواب زمستانی اند. ماهی ها اما تنها جاذبه کلبه های عادل نیستند. پایین کلبه رودخانه است و مرغ، خروس، سگ، گربه، گوسفند، حیوان هایی هستند همین جا نگهداری می شوند و قرار است تصویری از زندگی مرتع نشینی همسایه ها برای تان تداعی کنند. مردمی که شغل شان دامپروری است و با تعداد زیادی گاو و گوسفند، مرغ و خروس و بوقلمون و اردک زندگی شان را تامین می کنند. هرچند فضای کلبه های حسابی دنج است، اما فرصت هم صحبتی با این مردم را از دست ندهید، به خصوص که اینجا دیگر از اینترنت و تلفن خبری نیست و فقط خودتان هستید و خودتان. قبل از رفتن به این کلبه چوبی همه چیزهایی زا که نیاز دارید با خودتان ببرید که تا اولین جای تامین مواد غذایی 3 کیلومتر فاصله دارید و تا اولین شهر، یعنی مرزیکلا 20 کیلومتر. البته در این کلبه چوبی امکانات رفاهی مهیاست، کلبه های سرویس ایرانی و فرنگی و حمام و تختخواب دارند.

کلبه درختی در جنگل هیرکانی | کودک درونت را شاد کن

کلبه چوبی که دو، سه متر از زمین فاصله بگیرد و میان درختان باشد همان قدر که می شود کلبه چوبی و کلبه جنگلی صدایش کرد، می توان به ش نام کلبه درختی هم داد. آن هم نه یک کلبه درختی معمولی، کلبه درختی که سرویس فرنگی و دوش دارد و با بخاری گازی گرم می شود. هرچند این کلبه جنگلی اجاق گاز هم دارد، اما برپا کردن بساط کباب بیرون از آن چیز دیگری است، به خصوص که اینجا مصرف هیزم تان نامحدود است و می توانید آتش تان را همه شبانه روز روشن نگه دارید. حیاط خلوت این کلبه جنگلی یکی از عمیق ترین بخش های جنگل های هیرکانی است، جنگلی که کیلومترها ادامه دارد و تویش باید دنبال نور و آسمان بگردید. این فضای کم نور را اضافه کنید به درخت های انجیری که محلی های به شان پئی می گویند، درختانی که شاخه هایش توی هم گره می خورد و محصولش می شود هنرهای تجسمی طبیعی. ترکیبی که می تواند آنقدر شما را به خیال ببرید که زمان از دست تان در برود. این جنگل خیال انگیز هرچند مثل کلبه دور تا دورش فنس کشی نشده، اما آنقدر امن و امان است که جان می دهد برای کمپ، یعنی می توانید با خیال راحت یک شب از اقامت تان را هم در جنگل بگذرانید. میزبان های شما اینجا باغداری، کشاورزی و دامداری هم می کنند، هم برای خودشان، هم برای شما، چون اینطوری امکان این را پیدا می کنید که با بره ای رفیق شوید، خیارهای آفریقایی و دیگر صیفی جات را ببینید، در فروردین چای بچینید و پاییز و زمستان بروید سراغ پرتقال ها و نارنج هایی که فقط به خاطر شما روی درخت ها مانده اند. اگر می خواهید به مناسبت های گوناگون مثل تولد، سالگرد ازدواج و هر مناسبت خوشایند دیگری کسی را غافلگیر کنید، می توانید حسابی روی میزبان ها حساب کنید. از چند تا بادکنک و کیک گرفته تا گل آرایی و موزیک و نورپردازی. از آنجا که این کلبه جنگلی 6 کیلومتر با شهر، یعنی لاهیجان فاصله دارد و حتی 700 متر از جاده دسترسی اش خاکی است و حتی نزدیک ترین سوپرمارکت و نانوایی در سه کیلومتری اش قرار گرفته است، یادتان باشد که هر چیزی لازم دارید را قبل از رسیدن به کلبه تهیه کنید. هرچند می توانید ماشین تان را در 100 متری کلبه پارک کنید، اما از جای پارک تا این کلبه جنگلی باید حدود 70 پله را طی کنید، پس حواس تان به میزان خرید و وسایل باشد. کسی که سرایداری کلبه را به عهده دارد یک آشپز حرفه ای است، هرچند برای تان آشپزی نمی کند، اما می توانید از تجربه های آشپزی اش استفاده کنید.

کلبه دوبلکس ماسال | بیا همسایه شویم

میزبان کلبه چوبی دوبلکس ماسال وقتی برای اسکان مهمان هایش در فصل سرد جا نداشت به فکر افتاد یک کلبه چوبی کنار خانه خودش بسازد، برای همان مهمان ها که گرما را در کلبه های ییلاقی سر می کردند حالا در همسایگی میزبان جایی برای آرامش و سکوت در سرما هم دارند. همسایه ای که می تواند تنها با مهربانی مهمان ها را پاگیر کند تا اقامت شان را طولانی تر کنند. کلبه دوبلکس ماسال حسابی جا دار و بزرگ است و هر طبقه سرویس بهداشتی و حمام مجزا دارد، طبقه هایی که با 12 تا 15 پله از هم جدا می شوند، بخاری گازی، کولر پنجره ای، تراس، مبلمان و تخت امکاناتی است که فضای داخلی کلبه را از فضای طبیعی و بکر بیرون جدا می کند. هرچند در این کلبه یخچال، اجاق گاز و امکانات پخت و پز هم وجود دارد، اما غذا را به میزبان و همسایه تان بسپرید تا دستپخت یک مادر را چشیده باشید. این کلبه در در روستای سیاهدول شهرستان ماسال قرار گرفته است و تا اولین فروشگاه 6 کلیومتر فاصله دارد. برای همین اگر به چیزی جز مواد غذایی محلی نیاز دارید، قبل از اقامت باید تهیه کنید. جهت دسترسی تا اقامتگاه حدود 30 متر جاده خاکی ماشین رو دارد، اما ماشین را می توانید در حیاط اقامتگاه پارک کنید. از اینجا تا ماسوله و قلعه رودخان 30 دقیقه و تا ساحل گیسوم 45 دقیقه راه دارید.

کلبه چوبی ترنج | جنگل، درِ اول

کلبه چوبی ترنج کلبه ای است در دامنه کوه، درست جایی که قرار است کوه و جنگل با هم شروع بشوند، آنقدر این موقعیت منحصر به فرد است که می شد در آدرس این کلبه نوشت: ورودی جنگل، درِ اول. اقامت در این کلبه جنگلی یعنی تا فاصله حدود 50 متری شما کلبه دیگری نیست، یعنی این کلبه وسط مساحتی حدود 1500 متر مربع قرار گرفته. هرچند اولین خانه هایی که بعد از 50 متر می بینید هم غریبه نیستند و به واسطه نسبتی که با میزبان دارند، خودشان را میزبان شما می دانند آداب میزبانی را فراتر از آنچه انتظار دارید به جا می آورند. مردمی که شغل شان دامداری و کشاورزی است. درفاصله 700 تا 800 متری از کلبه می توانید لبنیات تازه که محصول دام های مردم همین منطقه است را تهیه کنید، اما اگر به چیز بیشتری نیاز داشتید لازم است یک کیلومتری از کلبه فاصله بگیرید. هرچند اینجا چسبیده به جنگل اید، اما تا ییلاقات ماسال تنها 15 دقیقه فاصله دارید و تا دریا 30 دقیقه. شاید برای اینکه به همه این ها برسید لازم است که حداقل دو شب را برای اقامت در این کلبه رزرو کنید. جاده دسترسی به کلبه آسفالت است و فقط 60 متر از راه باید جهت خاکی و همواری را برای رسیدن خودرو تا جلوی کلبه طی کنید.

کلبه چوبی الیزه در سوادکوه | میزبان: رویای یک کودک

آدم هایی که رویای کودکی شان را زندگی می کنند زیاد نیستند، نه اینکه زندگی با همه شان سر جنگ داشته باشد. آدم ها بزرگ که می شوند اصلا یادشان می رود که در بچگی می خواستند چه کارها بکنند. کلبه چوبی الیزه اما محصول رویایی است که فراموش نشده. کودکی که همیشه دوست داشته برای خودش کلبه چوبی بسازد و در آن زندگی کند. برای همین هم در 15 سالگی با چوب خانه ای می سازد، هرچند غیرقابل سکونت، اما شروع تحقق یک رویا. حالا هرچند آن کودک ساکن هیچ کدام از این کلبه های چوبی نیست، اما مهمان ها می توانند این رویای محقق را تجربه کنند. سکونت در کلبه ای میان باغ مرکبات، در حدفاصل شهر شیرگاه و شهر بابل (بابلکنار) شهر مرزیکلا. ظرفیت کلبه های 40 متری الیزه چهار نفر است و کلبه ها چهار متر از هم فاصله دارند و تختخواب ها با سه پله از سالن جدا می شوند و همگی سرویس ایرانی و فرنگی و حمام دارند. هر کدام از کلبه ها را که انتخاب کنید تراس و چشم انداز یکسان دارند. اولین جایی که بتوانید مواد غذایی و اینجور چیزها را تهیه کنید 2 کیلومتر از کلبه ها فاصله دارد، برای همین بهتر است قبل از رسیدن فکر همه چیز را کرده باشید، البته نگران نباشید، قرار نیست گرسنگی بکشید، آشپزخانه و سفره خانه ای نزدیک مجموعه است که می توانید بروید سراغش. اگر آخر هفته را برای اقامت در این کلبه ها انتخاب کنید می توانید مرد بالغی را ببینید هر هفته به رویای کودکی اش، که حالا فراموش شده، سر می زند.

کلبه جنگلی کیدوان در سرولات | سلام نوستالژی

معلوم نیست رستوران خاورخانم معروف تر است یا روستای سرولات. روستایی جنگلی نزدیک به شهر چابکسر که در منطقه ای توریستی. کلبه جنگلی کیدوان جایی است بعد از رستوران خاورخانم. وقتی که رسیدید ماشین تان را جلوی در سرایداری پارک کنید و اقامت را شروع کنید، البته بعد اینکه حدود 30پله را بالا رفتید. تا شعاع 500 متری از کلبه جز شما و کلبه ای که انتخاب کرده اید کسی نیست. کلبه ای که هم درون و بیرونش می تواند حسابی حس نوستالژی تان را تحریک کند و وادارتان کند از همه جا عکسی ثبت کنید. زندگی در این کلبه قرار است شما را حسابی از زندگی شهری جدا کند.

منبع: همگردی
انتشار: 6 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 158

به "کلبه جنگلی، کلبه چوبی ، در این 10 کلبه خیال را زندگی کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلبه جنگلی، کلبه چوبی ، در این 10 کلبه خیال را زندگی کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید