شکست شاگردان آلکنو به سر و ته جدول؛ سقوط آزاد!

به گزارش دکترای اقتصاد، در هفته چهارم رقابت های لیگ ملت های 2021 سه شکست در کارنامه تیم ملی والیبال کشورمان ثبت شد.

شکست شاگردان آلکنو به سر و ته جدول؛ سقوط آزاد!

به گزارش خبرنگاران، مرحله مقدماتی لیگ ملت های 2021 در گروه مردان از هفتم خردادماه آغاز شده و تا دوم تیرماه ادامه خواهد داشت. مسابقات مراحل نیمه نهایی و نهایی لیگ ملت ها برای مردان هم پنجم و ششم تیرماه برگزار خواهد شد.

در طول 32 روز (مجموع مراحل مقدماتی، نیمه نهایی و نهایی) 124 مسابقه والیبال در سطح بالا به شکل متمرکز به میزبانی شهر ریمینی ایتالیا برگزار خواهد شد؛ در حالی که اولویت فدراسیون جهانی، سلامتی همه اعضای تیم ها و عوامل اجرایی مسابقات است.

بعلاوه فدراسیون جهانی والیبال آخرین اقدامات برای مقابله با بیماری کووید 19 و بعلاوه کاهش انتقال ویروس کرونا، از جمله آزمایش های مکرر، اقدامات دقیق و رعایت پروتکل های بهداشتی را برای برگزاری این رقابت ها مدنظر خواهد داشت.

در مسابقات گروه مردان لیگ ملت های والیبال سال 2021 تیم های برزیل، ایران، هلند، ایتالیا، لهستان، صربستان، آمریکا، فرانسه، ژاپن، آلمان، روسیه و آرژانتین به اسم 12 تیم ثابت و تیم های استرالیا، بلغارستان، کانادا و اسلوونی به اسم چهار تیم غیر ثابت، حضور دارند.

نگاهی به 3 هفته ابتدایی و نوسان های شاگردان آلکنو

والیبال ایران در نخستین مسابقه خود در رقابت های لیگ ملت ها در ملاقاتی تمام آسیایی مقابل ژاپن نهاده شد و با نتیجه 3 بر صفر مغلوب گردید.

ایران در دومین مسابقه خود به مصاف روسیه، مدافع اسم قهرمانی مسابقات رفت و با نتیجه 3 بر یک شکست خورد. در سومین مسابقه تیم ایران به مصاف هلند رفت که این مسابقه با نتیجه 3 بر صفر به سود ایران تمام شد.

ایران در آغاز هفته دوم به مصاف کانادا رفت که این مسابقه در نهایت با نتیجه 3 بر یک به سود شاگردان آلکنو سرانجام پیدا کرد.

ملی پوشان کشورمان در گام دوم از هفته دوم به مصاف ایتالیای میزبان رفتند که این بازی در نهایت با نتیجه 3 بر یک به نفع ایران تمام شد.

در آخرین بازی از هفته دوم هم تیم ایران مقابل بلغارستان صف آرایی کرد و توانست با نتیجه 3 بر صفر از سد حریف خود عبور کند.

تیم ملی والیبال ایران در هفتمین مسابقه خود در رقابت های لیگ ملت های 2021 مقابل آمریکا نهاده شد که این مسابقه در نهایت با نتیجه 3 بر صفر به سود شاگردان آلکنو سرانجام پیدا کرد.

ملی پوشان والیبال ایران کمتر از 16 ساعت بعد در دومین مسابقه هفته سوم خود مقابل صربستان صف آرایی کردند که این مسابقه با نتیجه 3 بر 2 به سود صربستان سرانجام پیدا کرد.

بعد از این بازی سنگین که با شکست هم همراه بود، شاگردان آلکنو آخرین بازی هفته سوم خود را مقابل آلمان برگزار کردند که این مسابقه در نهایت با نتیجه 3 بر 2 به سود آلمان سرانجام پیدا کرد.

هفته عجیبِ چهارم و شکست به سر و ته جدول

در هفته چهارم رقابت های سال جاری شاگردان آلکنو قرار بود با تیم های استرالیا، برزیل و اسلوونی روبرو شوند.

پیش از آغاز مسابقات این هفته پیش بینی می شد که تیم ایران به راحتی استرالیا را شکست دهد، چون تا آن هفته پیروز به کسب هیچ برد و امتیازی نشده بود.

بعلاوه احتمال برد ایران مقابل برزیل، صدرنشین رقابت ها هم کم بود. از طرفی بازی ایران و اسلوونی هم ملاقاتی مجذوب نماینده پیش بینی شده بود که هر دو تیم به یک مقدار شانس پیروزی دارند.

حاصل کوشش شاگردان آلکنو در این هفته از مسابقات سه شکست تلخ بود که تا حد زیادی اهالی والیبال را ناامید کرد، اما در همین شکست ها و ناامیدی ها هم می شد نکات مثبتی پیدا کرد و به آینده تیم ملی امیدوار بود.

تیم ملی والیبال ایران در دهمین مسابقه خود در رقابت های لیگ ملت های 2021 مقابل استرالیا نهاده شد که این مسابقه با نتیجه 3 بر 2 و با امتیازهای 25 بر 23، 25 بر 22، 23 بر 25، 18 بر 25 و 12 بر 15 به سود استرالیا سرانجام پیدا کرد.

شاگردان آلکنو در یازدهمین مسابقه خود در رقابت های لیگ ملت های 2021 به مصاف برزیل رفتند که این مسابقه در نهایت با نتیجه 3 بر یک و با امتیازهای 19 بر 25، 25 بر 23، 19 بر 25 و 21 بر 25 به سود برزیل سرانجام پیدا کرد.

ایران در دوازدهمین مسابقه خود در رقابت های لیگ ملت های 2021 هم مقابل اسلوونی نهاده شد و با نتیجه 3 بر یک و با امتیازهای 25 بر 14، 20 بر 25، 19 بر 25 و 30 بر 32 مغلوب حریف خود شد.

به این ترتیب والیبال کشورمان در این هفتهِ عجیب نتیجه را به تیم های ابتدایی و انتهایی جدول رده بندی واگذار کرد.

استرالیایی ها نخستین پیروزی و امتیاز خود را در این دوره از مسابقات مقابل ایران کسب کردند و برزیل هم با غلبه بر ایران به فرایند یکه تازی خود ادامه داد.

اسلوونی هم با راهنمایی جولیانی توانست از سد ایران عبور کند تا همچنان پدیده مسابقات باشد.

سقوط آزاد!

تیم ملی والیبال ایران که در خاتمه هفته سوم در صندلی ششم قرار داشت و می جنگید که در جمع مدعیان قرار بگیرد با نتایجی که در هفته چهارم کسب کرد با چند پله سقوط روبرو شد. شاگردان آلکنو در خاتمه هفته چهارم نتوانستند صندلیی بهتر از یازدهمی برای خود دست و پا نمایند.

به این ترتیب و با توجه به بازی های سختی که تیم ایران در هفته خاتمهی دارد، ملی پوشان باید کوشش نمایند تا حداقل رتبه تک رقمی به دست بیاورند.

هر چند که پیش از آغاز مسابقات آلکنو با مسئولان فدراسیون توافق نموده بود که در لیگ ملت های سال جاری در پی کسب مدال و سکو نیست، اما صندلی نهایی ایران در این دوره از رقابت ها می تواند صندلی هشتمی والیبال ایران در رنکینگ فدراسیون جهانی را هم به خطر بیاندازد.

مختصر و مفید مثل کریمی

جواد کریمی از ابتدای هفته چهارم به ترکیب تیم ملی کشورمان اضافه گردد و در لحظاتی هم آلکنو به وی میدان داد.

او از جمله بازیکنانی بود که سرمربی روس تیم ملی کشورمان در هفته چهارم به وی اعتماد کرد و او هم به خوبی توانست جواب اعتماد کادر فنی را بدهد.

کریمی که پیش از اعزام تیم از فهرست خط خورده بود، در خاتمه هفته سوم با صلاحدید کادر فنی به جمع سایر نفرات اضافه شد و جای محمدطاهر وادی را در ترکیب گرفت.

کریمی فرصت خیلی زیادی برای نمایش توانایی های خود پیدا نکرد، اما در همان مدت کوتاه و در مقاطعی که جایگزین سعید معروف شد عملکرد خوبی در ارسال پاس، دفاع، توپ گیری و سرویس داشت و نشان داد که آلکنو درمورد وی اشتباه نموده بود و او این توانایی را داشت که از ابتدای بازی های لیگ ملت ها در ترکیب تیم ملی حضور داشته باشد.

اگر وی بتواند فرایند کنونی خود را حفظ نموده و کمی آن را تقویت کند بدون شک این شانس را دارد که کاروان والیبال ایران در المپیک را همراهی کند، اما باید منتظر ماند و دید که نظر آلکنو در این خصوص چیست.

میلادِ تیم ملی با میلاد در المپیک

در خاتمه هفته سوم و حتی چهارم انتقادهای زیادی به عملکرد میلاد عبادی پور، دریافت نماینده تیم ملی والیبال کشورمان وارد شد. کار به جایی رسید که خودِ میلاد و حتی آلکنو نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند.

عبادی پور در دفاع از شرایط خود و تیم ملی نکاتی را به صورت سربسته بیان کرد. وی گفت: ما مسابقات را بد آغاز کردیم و نزدیک به خاتمه مسابقات بهتر شدیم. ما در حال آماده سازی برای المپیک هستیم و امیدوارم آغاز خوبی در آن جا داشته باشیم.

بیان کردن این صحبت ها یعنی تمام هدف و تمرکز بازیکنان و کادر فنی روی المپیک است و لیگ ملت ها نمی تواند میدان خوبی برای سنجش عیار تیم ملی باشد.

ضمن اینکه آلکنو هم در واکنش به این انتقادها صحبت هایی را بیان کرد. سرمربی روسی تیم ملی والیبال کشورمان اعلام کرد: عبادی پور فعلاً بازی می نماید، چون به او اعتماد دارم. او در حال نزدیک شدن به فرم ایده آلش است. اینکه از او انتقاد می گردد برای من مهم نیست.

به این ترتیب باید شاهد رونمایی از یک تیم ملی سرحال و مجذوب نماینده در رقابت های المپیک باشیم؛ جایی که آلکنو قولش را داده و اهالی والیبال می توانند ستاره های کشورمان را درخشان تر و پر نور از همواره ببینند. آمادگی و درخشش ملی پوشان در میدان عظیم المپیک می تواند بسیار هیجان انگیز باشد، مخصوصاً وقتی با تحقق وعده آرمان والیبال ایران همراه باشد.

تیم ملی والیبال مردان ایران در ادامه رقابت های لیگ ملت ها پس از سه روز استراحت، هفته پنجم مسابقات را از روز دوشنبه آغاز می نماید و طی سه روز پیاپی به ترتیب با فرانسه، لهستان و آرژانتین ملاقات خواهد داشت.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 23 تیر 1400 بروزرسانی: 23 تیر 1400 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 1066

به "شکست شاگردان آلکنو به سر و ته جدول؛ سقوط آزاد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکست شاگردان آلکنو به سر و ته جدول؛ سقوط آزاد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید