عکس، خودرو برقی کرمان موتور وارد بازار می گردد؟!

به گزارش دکترای اقتصاد، هنوز معین نیست که کرمان موتور این محصول تازه را با چه نامی روانه بازار خواهد نمود و طبق اطلاعات دریافتی نام گذاری این خودرو در قالب فراخوان و کارزار عمومی صورت خواهد پذیرفت، اما شواهد حاکی از تجاری سازی آن از سال 1402 می باشد

عکس، خودرو برقی کرمان موتور وارد بازار می گردد؟!

معاون محصول شرکت کرمان موتور در حاشیه جلسه هم اندیشی با مراکز علمی کشور در پروژه های تازه این شرکت، با اشاره به برنامه های توسعه سبد محصول در این شرکت گفت: خودرو اختصاصی کرمان موتور با همکاری شرکت های معتبر اروپایی معرفی می شود.

نیما ارجمندی افزود: شرکت کرمان موتور در جهت گذار و تحول از مونتاژکاری صرف به سمت ایجاد مجتمع خودروسازی که از اواسط دهه 90 شمسی و با افزایش نرخ داخلی سازی محصولات مونتاژی این شرکت شروع گشت، با ورود به مرحله بومی سازی پلتفرم، محصول انحصاری خود را با همکاری استودیو های مطرح ایتالیایی و بر پایه پلتفرم اختصاصی کرمان موتور با نام پلتفرم PS1 توسعه داده که قرار است این خودروی تازه از سال 1402 به بازار عرضه شود.

وی با بیان اینکه در کنار این پروژه، فعالیت های مرکز تحقیق، توسعه و نوآوری شرکت کرمان موتور جهت پیشبرد سایر پروژه های توسعه ای مربوط به این پلتفرم، از قبیل توسعه نسخه تمام الکتریکی این پلتفرم نیز در حال اجرا است.

خاطر نشان کرد پروژه خودروی تازه بر پایه پلتفرم اختصاصی کرمان موتور با نام PS1، علی رغم تمامی مسائل و محدودیت ها، در سال 1400 و با حضور مشاوران و طراحان ایتالیایی کلید خورد و شرکت تغییراتی را در نسخه تازه این خودرو به وجود آورده که از نظر جلوه بصری باعث جذابیت بیشتر این خودرو شده و این تغییرات در نمای جلو و عقب و مجموعه چراغ ها محسوس می باشد؛ فراتر از تغییرات ظاهری، امکان نصب قوای محرکه متنوع و حتی فراوری نسخه الکتریکی بر پایه این محصول نیز پیش بینی شده است.

ارجمندی به ورود نمونه اولیه خودروی برقی این پلتفرم به فاز آزمون های عملکردی اشاره نمود و گفت: با وجود ضعف صنعت ملی خودروسازی در بحث طراحی و ساخت قوای محرکه احتراق داخلی خودرو های سواری و تجاری که فرایند توسعه محصولات تازه را در کشور با کندی روبرو ساخته است، ورود خودرو های برقی و حرکت از خودرو های مبتنی بر سوخت های فسیلی به منابع تازه را باید به عنوان یک فرصت برای صنعت ملی خودروسازی به منظور جبران عقب ماندگی تاریخی در حوزه توسعه قوای محرکه و به طور کلی صنعت خودرو در نظر گرفت.

وی افزود: با درک فرصت به وجود آمده، استراتژی شرکت کرمان موتور از واردات یک یا چند مدل خارجی در قالب قطعات منفصله، به سرمایه گذاری بر روی طراحی یک مدل منحصر به فرد برای جذب دانش فنی سوق یافت تا با سرمایه گذاری در امر طراحی و بومی سازی بخش پیشرانه و فنی یک خودروی برقی تازه، شرکت کرمان موتور به یکی از پیشگامان فراوری خودرو های الکتریکی در ایران تبدیل شود.

به گفته ارجمندی، قوای محرکه و منبع ذخیره انرژی محصول برقی کرمان موتور، با دستیابی به دانش فنی طراحی و توسعه قوای محرکه خودرو های برقی، به وسیله مکو پیشرفته است.

معاون محصول کرمان موتور افزود: پلتفرم الکتریکی این محصول شامل پیشرانه الکتریکی EDU، سیستم ذخیره ساز انرژی الکتریکی Battery Pack، واحد کنترل ولتاژ بالا HPU و سیستم کنترل مرکزی خودرو VCU در قالب پروژه ای به مدت 20 ماه طراحی و فراوری شده و سایر سیستم ها نیز به فراخور در این مدل در حال بهینه سازی می باشد.

وی اعلام نمود: خودروی برقی کرمان موتور با مصرف 41 کیلو وات انرژی در هر بار شارژ و حداکثر خروجی 167 اسب بخار، بیش از 300 کیلومتر را می پیماید و با بهره گیری از شارژر های خانگی امکان شارژ آن در کمتر از 5.5 ساعت فراهم می شود؛ بعلاوه با استفاده از شارژر های سریع می توان زمان شارژ را به 45 دقیقه کاهش داد.

هنوز معین نیست که کرمان موتور این محصول تازه را با چه نامی روانه بازار خواهد نمود و طبق اطلاعات دریافتی نام گذاری این خودرو در قالب فراخوان و کارزار عمومی صورت خواهد پذیرفت، اما شواهد حاکی از تجاری سازی آن از سال 1402 می باشد.

منبع: فرادید
انتشار: 2 مرداد 1401 بروزرسانی: 2 مرداد 1401 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 1468

به "عکس، خودرو برقی کرمان موتور وارد بازار می گردد؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس، خودرو برقی کرمان موتور وارد بازار می گردد؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید