فشار خون بالا در شب خطرناک است

به گزارش دکترای اقتصاد، نتایج یک مطالعه هشدار می دهد مردانی که در شب فشار خون بیشتری نسبت به روز دارند، 1.6 برابر بیشتر در معرض ابتلا به زوال عقل هستند.

فشار خون بالا در شب خطرناک است

به گزارش خبرنگاران از فارس، نتایج یک مطالعه هشدار می دهد مردانی که در شب فشار خون بیشتری نسبت به روز دارند، 1.6 برابر بیشتر در معرض ابتلا به زوال عقل هستند.

محققان سوئدی دریافتند، فشار خون بالا در شب عامل خطر بسیار مهمی برای بروز بیماری آلزایمر و زوال عقل در مردان مسن است و این موضوع حتی بیشتر از فشارخون بالا در روز اهمیت دارد.

فشار خون بالا، به ویژه در میانسالی، یک عامل خطرناک برای زوال عقل است؛ حدود 50 میلیون نفر در سراسر جهان با بیماری آلزایمر زندگی می کنند که 50 تا 70 درصد موارد زوال عقل را تشکیل می دهد.

این متخصصان از دانشگاه اوپسالا در سوئد معتقدند فشار خون بالاتر در شب نسبت به روز می تواند خطر بیماری آلزایمر را افزایش دهد.

تیم تحقیق در مقاله خود که در مجله فشار خون بالا منتشر شده می گوید: ما دریافتیم که افت فشار خون سیستولیک معکوس با خطر بیشتری برای تشخیص هر گونه زوال عقل و بیماری آلزایمر مرتبط است.

هنگامی که قلب می زند، خون را از طریق شریان ها به بقیه بدن می رساند. این نیرو بر روی آن رگ های خونی فشار وارد می کند که فشار سیستولیک است. فشار سیستولیک طبیعی زیر 120 میلی متر جیوه است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 856

به "فشار خون بالا در شب خطرناک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فشار خون بالا در شب خطرناک است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید