مایکروسافت ابزار هوش مصنوعی را به مجموعه نرم افزارهای آفیس خود اضافه می نماید

به گزارش دکترای اقتصاد، مایکروسافت ابزار هوش مصنوعی را به مجموعه نرم افزار های آفیس خود از جمله ورد، اکسل و آوتلوک اضافه می نماید. این شرکت این موضوع را تنها دو روز پس از عرضه نسخه تازه چت جی پی تی به وسیله شرکت اوپن ای آی اظهار داشت. هوش مصنوعی مولد مایکروسافت بسیار متکی بر چت جی پی تی است.

مایکروسافت ابزار هوش مصنوعی را به مجموعه نرم افزارهای آفیس خود اضافه می نماید

مایکروسافت روز پنج شنبه اظهار داشت که ویژگی نوی با عنوان کاپیلوت (Copilot) که یک موتور پرازشگر است را به نرم افزارهای خود می افزاید. این موتور امکاناتی همانند خلاصه کردن ایمیل های بلند در آوت لوک، آماده سازی پیش نویس در ورد و متحرک سازی اسلایدها در پاورپوینت را در اختیار کاربران می گذارد.

کولت استالباومر، مدیرکل مایکروسافت 365 گفت که این ویژگی نو درحال حاضر تنها برای 20 مشتری سازمانی قابل استفاده است و در ماه های آینده به تعداد بیشتری از مشتریان سازمانی عرضه خواهد شد.

مایکروسافت می گوید استفاده از این ابزار باعث می گردد که کارمندان زمان کمتری را صرف خالی کردن صندوق پست الکترونیک (اینباکس ایمیل) یا تجزیه و تحلیل ها در اکسل نمایند و به این ترتیب کارآتر خواهند بود.

این غول فناوری مستقر در ردموند واشنگتن، ابزار گفتگویی با عنوان بیزینس چت که شبیه سرویس محبوب چت جی بی تی است نیز به نرم افزار های خود اضافه خواهد نمود. این سرویس از کاربر دستور می گیرد و با استفاده از داده های کاربر، کارهایی همانند خلاصه کردن ایمیل های کارکنان در یک پروژه خاص را انجام می دهد.

ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت می گوید: امروز گام مهم دیگری در تکامل نحوه تعامل با محاسبات برمی داریم. این گام اساسا روش کار ما را تغییر می دهد و موج نوینی از رشد بهره وری را برایمان به ارمغان می آورد.

شرکت های دیگری همانند متل (دومین فراوری نماینده بزرگ اسباب بازی در جهان) و اینستاکارت (شرکت توضیع محصولات غذایی) نیز با هدف تحقق اید ه های نوین خود درباره فراوری اتوموبیل های اسباب بازی نو یا پاسخ به سوالات مشتریان در رابطه با محصولات غذایی، ابزار هوش مصنوعی مولدی مانند چت جی بی تی یا فراوری نماینده تصویر دال ای را در فضای کاری خود ادغام نموده اند.

گوگل، شرکت رقیب مایکروسافت این هفته از ادغام ابزار هوش مصنوعی مولد در برنامه های کاربردی فضای کاری خود همانند گوگل داکس، جی میل و اسلایدز اطلاع داد. گوگل می گوید این ویژگی ها را در یک سال آینده برای آزمایش در اختیار کاربران تست نماینده معتمد خود قرار خواهد داد.

منبع: انتخاب
انتشار: 27 اسفند 1401 بروزرسانی: 27 اسفند 1401 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 1590

به "مایکروسافت ابزار هوش مصنوعی را به مجموعه نرم افزارهای آفیس خود اضافه می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مایکروسافت ابزار هوش مصنوعی را به مجموعه نرم افزارهای آفیس خود اضافه می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید