مرکل: مدرک دارم که هدف حملات هکرهای روسی قرار گرفته ام

به گزارش دکترای اقتصاد، صدراعظم آلمان امروز (چهارشنبه) از دلایل متقنی پرده برداشت که به گفته او، نشان می دهد هدف حملات هکری روس ها قرار گرفته است.

مرکل: مدرک دارم که هدف حملات هکرهای روسی قرار گرفته ام

به گزارش خبرنگاران، به نقل از عربی 21، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در سخنرانی خود در مجلس این کشور گفت: به صراحت می توانم بگویم برایم آزاردهنده است. به طور مکرر کوشش می کنم روابط بهتری با روسیه برقرار کنم اما از طرفی، دلایل متقنی وجود دارد که هکرهای روسی دست به حملات هکری می زنند.

پیش از این سازمان اطلاعات آلمان به کوشش های مکرر هکرهای روسیه علیه نمایندگان و سیاستمداران برجسته این کشور اشاره نموده بود.

رسانه های آلمان گزارش دادند، اطلاعاتی که هکرها در سال 2015 به دست آوردند، از داده های ایمیل شخصی مرکل بوده است.

مرکل تأکید کرد بازپرسان در مورد حملات سایبری در سال 2015 توانستند مظنون این حملات را شناسایی نمایند. وی اضافه نمود، متأسفانه نتیجه ای که حاصل شد این است که چیزی جدیدی وجود ندارد و فریب در اینترنت و تحریف وقایع هر دو جزئی از استراتژی روسیه است.

به نوشته روزنامه تلگراف، صدراعظم آلمان حملات سایبری روسیه را آزاردهنده و عصبانی نماینده قلمداد کرد اما گفت که به رغم این موضوع، به کوشش های خود برای داشتن روابط خوب با مسکو ادامه می دهد.

او نسبت به عواقب چنین اقداماتی به مسکو هشدار داد و گفت: ما این حق را برای خود محفوظ می دانیم که تدابیری را از جمله علیه روسیه اتخاذ کنیم.

صدراعظم آلمان بیان نمود، برلین اسناد متقنی در اختیار دارد که نشان می دهد روسیه پشت یک حمله هکری در سال 2015 بوده که طی آن اطلاعاتی از جمله ایمیل های مرکل هک شده است.

مرکل اضافه نمود: این مسائل را بسیار جدی می گیرم زیرا معتقدم این موضوع باید به طور کامل مورد آنالیز قرار گیرد. روسیه راهبرد نظامی تلفیقی به کار گرفته که ما نمی توانیم آن را انکار کنیم و این راهبرد شامل حملات سایبری می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 368

به "مرکل: مدرک دارم که هدف حملات هکرهای روسی قرار گرفته ام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکل: مدرک دارم که هدف حملات هکرهای روسی قرار گرفته ام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید