موافقت ایلان ماسک با اعزام ماجراجوی معلول فرانسوی به فضا

به گزارش دکترای اقتصاد، ایلان ماسک قبول نموده که ماجراجوی فرانسوی را که از ناحیه دو دست و دو پا معلول است، به فضا بفرستد. این ورزشکار به وسیله توییتر با ماسک ارتباط برقرار کرد و پاسخ مثبت وی را دریافت کرد.

موافقت ایلان ماسک با اعزام ماجراجوی معلول فرانسوی به فضا

به گزارش خبرنگاران و به نقل از آی ای، بر هیچکس پوشیده نیست که ایلان ماسک بنیانگذار و مدیرعامل شرکت فضایی خصوصی اسپیس ایکس(SpaceX) برنامه های بلند پروازانه ای برای خود در عرصه فضا دارد. در واقع این کارآفرین میلیاردر میخواهد انسان ها را در آینده نه چندان دور به مریخ بفرستد و حتی موجبات سکونت آنها را در آنجا فراهم کند.

حالا به نظر می رسد او هدف چشمگیر دیگری را به فهرست کارهای خود اضافه نموده است؛ ارسال یک فرد معلول ماجراجو به فضا.

این اتفاق در شبکه اجتماعی توییتر رقم خورد، وقتی که فیلیپ کرویزون ورزشکار و ماجراجوی معلول فرانسوی در یک توییت به ماسک گفت: مرا به فضا بفرست تا یک بار دیگر نشان دهم که همه چیز ممکن است!

وی نوشت: سلام ایلان ماسک، من یک ماجراجوی معروف فرانسوی بدون دست و پا هستم! مرا به فضا بفرست تا یک بار دیگر نشان دهم که همه چیز ممکن است!

کرویزون همچنین تصاویری از چتربازی، غواصی، رانندگی با ماشین مسابقه و شنای خود را فرستاد که نشان می داد وی کاملا یک فرد ماجراجو است.

به نظر می رسید ماسک از پیشنهاد کرویزون به هیجان آمده است، چرا که در پاسخ وی نوشت: روزی ما شما را با موشک استارشیپ به پرواز در خواهیم آورد.

آیا این بدان معناست که ماسک میخواهد کرویزون را به مریخ بفرستد یا به یک سفر سریع به ایستگاه فضایی بین المللی اکتفا می نماید؟

یک جستجوی سریع در گوگل در خصوص این ورزشکار رزومه چشمگیری را از وی نشان می دهد. وی اولین کسی است که با معلولیت دو دست و دو پا کانال انگلیس را شنا نموده و همچنین در رالی داکار رانندگی نموده است.

کرویزون در مارس 1994 بر اثر شوک الکتریکی دچار حادثه شد و پزشکان مجبور شدند دست ها و پاهای او را قطع نمایند.

وی در ابتدا ناامید و افسرده شده بود، اما پس از تماشای یک مصاحبه تلویزیونی با یک شناگر، از او الهام گرفت و خواست که راه او را دنبال کند. خاتمه کرویزون با یاری بعضی از پروتزهای مصنوعی و بعضی آموزش های بسیار طاقت فرسا به هدف خود رسید.

او همچنین یک کتاب نوشته و نوعی پرش با چتر را ابداع نموده است. به نظر می رسد هیچ چیز نمی تواند مانع از این ماجراجوی بی باک گردد. آیا فضا مرز بعدی خواهد بود که او در می نوردد؟

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 دی 1399 بروزرسانی: 1 دی 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 696

به "موافقت ایلان ماسک با اعزام ماجراجوی معلول فرانسوی به فضا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موافقت ایلان ماسک با اعزام ماجراجوی معلول فرانسوی به فضا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید