نقش برف و سرما در انتقال کرونا ، مردم خودشان را خوب بپوشانند

به گزارش دکترای اقتصاد، معاون فنی علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه در روزهای اخیر شاهد بارش برف در بسیاری از مناطق استان گیلان هستیم، گفت: مردم برای استفاده از این نعمت الهی و برف بازی به خیابان ها آمده اند، اما باید توجه کنند که سرما نقش مهمی در انتقال بیماری های تنفسی دارد.

نقش برف و سرما در انتقال کرونا ، مردم خودشان را خوب بپوشانند

به گزارش خبرنگاران، دکتر مسعود نوروزی در مصاحبه با ایسنا با اشاره به شباهت بسیار زیاد علائم اولیه کرونا به یک سرماخوردگی ساده، اظهار کرد: ممکن است بیمار در صورت ابتلا به کرونا خودش را با علائمی نظیر آبریزش بینی، سرفه، تب خفیف و کوفتگی نشان دهد.

وی از مردم خواست در مرحله بروز علائم عمومی سرماخوردگی با 4030 تماس بگیرند و افزود: مراکز 16 ساعته دانشگاه علوم پزشکی استان در قالب 39 مرکز آماده ارائه خدمت به بیماران مشکوک به کروناست.

معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با اشاره به احتمال شدید شدن بیماری کرونا، مطرح نمود: اگر فردی دچار تنگی نفس شدید شده و تنفس برایش سخت است، حتما به اورژانس بیمارستان مراجعه کند.

نوروزی، با بیان اینکه در روزهای اخیر شاهد بارش برف در بسیاری از مناطق استان گیلان هستیم، بیان کرد: مردم برای استفاده از این نعمت الهی و برف بازی به خیابان ها آمده اند، اما باید توجه کنند که سرما نقش مهمی در انتقال بیماری های تنفسی دارد.

وی ویروس کرونا را جزو عفونت های حاد تنفسی دانست و یادآور شد: عفونت های حاد تنفسی در هوای سرد بسیار راحت تر منتقل می شوند لذا مردم در روزهای سرد خارج از منزل تردد نداشته باشند.

معاون فنی علوم پزشکی گیلان با تاکید بر لزوم استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی در صورت خروج از منزل، افزود: مردم با لباس گرم خودشان را خوب بپوشانند و در مقابل سرما از خودشان محافظت کنند و حتما خوراکی های ویتامین دار و مایعات گرم بخورند.

نوروزی از بستری شدن 97 بیمار جدید کرونایی طی شبانه روز گذشته خبر داد و مطرح نمود: در حال حاضر 460 بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های استان گیلان بستری هستند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 816

به "نقش برف و سرما در انتقال کرونا ، مردم خودشان را خوب بپوشانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش برف و سرما در انتقال کرونا ، مردم خودشان را خوب بپوشانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید